Niedźwiedzie malajskie, langury jawajskie i binturongi orientalne – coraz więcej zwierząt poznaje swoje nowe wybiegi w Orientarium. Proces adaptacji trwa.

Orientarium – nowoczesny kompleks, który powstał na terenie łódzkiego zoo – podzielone jest na cztery części. Jedną z nich zajmują Wyspy Sundajskie. – Znajdują się tutaj wybiegi dla krokodyli gawialowych, orangutanów sumatrzańskich, gibonów czapkowych, langurów jawajskich, binturongów orientalnych oraz niedźwiedzi malajskich. W tej strefie mamy również akwarium słodkowodne z rybami drapieżnymi. Pływają tu między innymi wężogłów cesarski, nożowiec indyjski i okoniec mekongijski. Prawie wszystkie zwierzęta mamy już na miejscu. Trwa proces ich adaptacji – mówi Tomasz Jóźwik, wiceprezes zoo.

Wyspy Sundajskie to będzie najcieplejsze miejsce w Orientarium. Temperatura na poziomie 24-26 stopni Celsjusza i prawie 80% wilgotności – to wszystko sprawi, że poczujemy się tu jak w prawdziwej dżungli.

Dobro zwierząt to nasz priorytet

Każde zwierzę potrzebuje czasu, by oswoić się z nowym otoczeniem i zapoznać z nowym opiekunem. – Dla nas najważniejsze jest dobro naszych podopiecznych, więc robimy wszystko, by czuli się oni tutaj jak najlepiej. Odpowiednio przygotowujemy wybiegi, by były bezpieczne dla zwierząt, ale również dla zwiedzających. Langury jawajskie już się zadomowiły. Niedźwiedzie malajskie na razie wychodzą na wybieg pojedynczo. Jak już oswoją się ze swoim nowym domem, będą poznawać się ze sobą. Lada moment na wybieg wewnętrzny zaczną również wychodzić orangutany sumatrzańskie. To gatunek, u którego ten proces adaptacji trwa najdłużej. Jak na razie wszystko przebiega jednak zgodnie z planem – podkreśla Michał Krause, kierownik jednego z działów hodowlanych w łódzkim zoo.

Orientarium – nowoczesny kompleks z fauną i florą Azji południowo-wschodniej

W pozostałych strefach Orientarium zamieszkają między innymi słonie indyjskie, makaki wanderu i anoa nizinne. W części oceanicznej już pływa kilkadziesiąt gatunków ryb i morskich stworzeń, w tym między innymi żarłacze rafowe czarnopłetwe, himantury oraz koniki morskie.

Nowoczesny kompleks na terenie łódzkiego zoo zajmuje powierzchnię kilku pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Wewnątrz panuje klimat Azji południowo-wschodniej. Na zewnątrz znajduje się między innymi duża strefa gastronomiczna oraz mini zoo z placem zabaw.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Brak kreacji na bal karnawałowy? Pomoże Łódzkie Centrum Filmowe (foto)
Książka za worek śmieci (foto)
Mam Pomysł na Startup (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*