wysocki13 września o godz. 19:15 w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka rozpocznie się bezpłatny pokaz spektaklu Teatru Nowego w Krakowie pt. Wysocki. Powrót do ZSRR. Wejściówki można odebrać w kasie od 9 września br.

Spektakl to historia Włodzimierza Wysockiego, słynnego radzieckiego barda, ale i morfinisty, i alkoholika, który na co dzień zmagał się z władzą i bezpieką ZSRR.

Muzyczny spektakl oparty na zapiskach Mariny Vlady Przerwany lot, listach przyjaciół Włodzimierza Wysockiego, Umierałem sto razy Korczaka, to historia jednej z największych postaci rosyjskiego życia kulturalnego lat 60 i 70. Na jego utworach wychowywały się dwa rosyjskie pokolenia. Ten aktor Teatru na Tagance i pieśniarz o charakterystycznie zachrypniętym głosie wystąpił w 28 rolach filmowych, 20 rolach teatralnych. Jego teksty charakteryzowały się odważnym antytotalitarnym przesłaniem. Spektakl, który przypadkowo zbiega się z ostatnimi smutnymi i zatrważającymi wydarzeniami na Ukrainie, jest naszą wypowiedzią o totalitarnych zapędach Rosji i o jej krzywdzącym jednostkę systemie.

scenariusz i reżyseria: Piotr Sieklucki
muzyka na żywo: Paweł Harańczyk
obsada: Edward Linde-Lubaszenko i Piotr Sieklucki

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Mocny koniec roku w Teatrze Muzycznym w Łodzi
Retroperspektywy-plakat-1
Festiwal Retroperspektywy 2016 – informacje
jatobiore2
Ja to biore. vol.2 w KIJu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*