Reprezentantki pięciu klubów znalazły się w najlepszej drużynie sezonu 2020/2021 Ekstraligi Kobiet wyłonionej w  głosowaniu zawodniczek w plebiscycie Piłkarki Wybierają. Najwięcej wyróżnień trafiło do Czarnych Sosnowiec i  Medyka Konin.

Do jedenastki sezonu trafiły aż trzy piłkarki tego ostatniego zespołu, mimo że ekipa z Wielkopolski zajęła ostatecznie  dopiero czwarte miejsce w tabeli Ekstraligi Kobiet. Po dwie przedstawicielki w najlepszej drużynie mają z kolei wszyscy  ligowi medaliści: mistrz kraju Czarni Sosnowiec, wicemistrz TME UKS SMS Łódź i brązowy medalista Górnik Łęczna, a  także szósty w stawce GKS Katowice.

Ciekawie ułożyły się również wyniki plebiscytu w zakresie wyróżnień indywidualnych. Tytuł najlepszej zawodniczki Eks- traligi Kobiet trafił w ręce Liliany Kostovej z Czarnych Sosnowiec, dla której… zabrakło miejsca w jedenastce sezonu. W  rankingu indywidualnym doświadczona bułgarska pomocniczka jednym punktem wyprzedziła Ewelinę Kamczyk z Gór- nika Łęczna.

Za największe odkrycie sezonu zawodniczki Ekstraligi Kobiet uznały Oliwię Szymczak niespełna 18letnią bramkarkę  Medyka Konin. Najlepszą młodą zawodniczką została wybrana Adrianna Achcińska z TME UKSu SMSu Łódź. Listę in- dywidualnych laureatów plebiscytu uzupełniają: najlepszy trener Piotr Jagieła (WKS Śląsk Wrocław) i najlepszy sędzia
  Michalina Diakow.

W ramach plebiscytu wyłaniającego najlepsze zawodniczki w Ekstralidze Kobiet wybrana została również najlepsza  polska piłkarka sezonu. Została nią, zgodnie z przewidywaniami, Ewa Pajor, liderka reprezentacji Polski, która z powo- dzeniem występuje w piłkarskim wicemistrzu Niemiec i zdobywcy krajowego pucharu, VFL Wolfsburg.

Piłka nożna kobiet jest w mojej opinii jedną z najdynamiczniej rozwijającej się w ostatnim czasie dyscyplin  sportu, zwłaszcza w Polsce. Stale rośnie jej popularność, następuje profesjonalizacja organizacyjna, a rozgrywki ligowe i reprezentacyjne mogą liczyć na coraz liczniejszą widownię na trybunach i coraz więcej transmisji telewizyjnych. Zawdzięczamy to wysokiemu poziomowi gry zawodniczek i ich olbrzymiemu zaangażowaniu. Gratuluję wszystkim wyróżnionym w plebiscycie piłkarkom. To, że wybrały je boiskowe koleżanki  i rywalki, sprawia, że te nagrody są jeszcze cenniejsze przyznał Euzebiusz Smolarek, prezes Polskiego
Związku Piłkarzy.

WYNIKI PLEBISCYTU PIŁKARKI WYBIERAJĄ 2020/2021 Ekstraliga Kobiet:
NAJLEPSZA „11”

BRAMKARKA: Oliwia Szymczak (Medyk Konin).

OBROŃCZYNIE: Katarzyna Konat (SMS Łódź), Patricia Fischerova (Czarni Sosnowiec), Julia Maskiewicz (Medyk Konin),
Zofia Buszewska (GKS Katowice).

POMOCNICZKI: Adrianna Achcińska (SMS Łódź), Weronika Zawistowska (Czarni Sosnowiec), Ewelina Kamczyk (Górnik
Łęczna).

NAPASTNICZKI: Anna Gawrońska (Medyk Konin), Kinga Kozak (GKS Katowice), Nikola Karczewska (Górnik Łęczna).

NAGRODY INDYWIDUALNE
NAJLEPSZA PIŁKARKA

Liliana Kostova (Czarni Sosnowiec)

NAJWIĘKSZE ODKRYCIE

Oliwia Szymczak (Medyk Konin)

NAJLEPSZA MŁODA PIŁKARKA

Adrianna Achcińska (TME UKS SMS Łódź)

NAJLEPSZY TRENER

Piotr Jagieła (WKS Śląsk Wrocław)

NAJLEPSZY SĘDZIA

Michalina Diakow (Konin)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XIX Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku
Pierwszy trening zawodników ŁKS Łódź po przerwie urlopowej
IMG_1711
Widzew Łódź – Zagłębie Lubin 0:3 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*