aiesecProjekt Host Family nareszcie w Łodzi! To szansa dla łódzkich rodzin, które chciałyby spędzić kilka tygodni w towarzystwie młodych ludzi z całego świata, którzy przyjadą do Łodzi, aby prowadzić warsztaty w wybranych szkołach podstawowych, liceach i domach dziecka.

Host Family to jedna z inicjatyw międzynarodowej organizacji AIESEC prowadzonej przez studentów. Projekt skierowany jest do łódzkich rodzin, które chcą przyjąć pod swój dach naszych wolontariuszy – najlepszych studentów i absolwentów zagranicznych uczelni.

W ramach Międzynarodowego Programu Praktyk i Wolontariatów AIESEC, od ponad 30 lat do Łodzi przyjeżdżają wolontariusze m.in. z Chin, Indii, Egiptu, Ukrainy, Czech, Portugalii, Hiszpanii i Brazylii,

Udział w projekcie Host Family wiąże się z szeregiem korzyści, Przez 6 tygodni rodzina, która będzie gościć u siebie wolontariusza z zagranicy, ma okazję zaprzyjaźnić się ze studentem z zagranicy, poznać kulturę jego kraju jak również zapoznać go z polskimi tradycjami. Codzienny kontakt z zagranicznym wolontariuszem jest okazją do podszlifowania języka angielskiego, a także do nauki języka ojczystego wolontariusza. Aby wziąć udział w projekcie, należy do dnia 21.12.2012 wypełnić formularz aplikacyjny, dostępny na stronie internetowej www.lodz.aiesec.pl. Wymagania dla rodzin goszczących to otwartość, posiadanie wolnego pokoju dla wolontariusza oraz komunikatywna znajomość języka angielskiego przez przynajmniej jednego członka rodziny. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Aby poznać więcej szczegółów dotyczących projektu Host Family zapraszamy na spotkanie informacyjne w dniu 17 grudnia o godzinie 18:30 na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym UŁ w sali E205. Zachęcamy do kontaktu z koordynatorem projektu, Agnieszką Ciećwierz:, hostfamilylodz@gmail.com.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Łódź od kuchni
Alpejski Weekend przy Piotrkowskiej
Finał Miejskich KODÓW kultury _

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*