NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Nocne Zwiedzanie Zajezdni Brus

7 września 2019 | 19:00 - 23:00

Zajezdnia Muzealna Brus (ZMB) zlokalizowana przy ulicy Konstantynowskiej 115 jest otwarta dla łodzian i turystów. Ten ponad stuletni obiekt związany z historią komunikacji miejskiej dostępny jest od 7 kwietnia do 22 września 2019 roku. Poza tym okresem prowadzona jest przerwa techniczna przed kolejnym sezonem turystycznym.

Obiekt można zwiedzać w czasie dni otwartych, które odbywają się cyklicznie w ciągu roku. Poza wyznaczonymi terminami, obiekt można zwiedzać po wcześniejszym umówieniu wizyty. Zwiedzanie jest bezpłatne. Na terenie Zajezdni Muzealnej Brus obowiązuje:
– zakaz palenia wyrobów tytoniowych i papierosów elektronicznych,
– zakaz spożywania alkoholu,
– zakaz poruszania się rowerami, motorowerami, skuterami i motocyklami (poza przypięciem ich do dostępnych stojaków).

>> Przed wizytą w Zajezadni Muzelanej Brus przeczytaj pełny regulamin zwiedzania <<
\

Dojazd komunikacją miejską: możliwy autobusami linii 43A i 43B (przystanek Konstantynowska – Zajezdnia Muzealna Brus – przystanek na żądanie), które obsługuje Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne w Łodzi. Obowiązuje na nich taryfa czasowa oraz bilety okresowe w strefie 1 i 2. W niektóre dni Klub Miłośników Starych Tramwajów uruchamia dodatkową tramwajową linię (specjalną) obsługiwaną taborem zabytkowym. Informacje o wyjeździe linii będą podawane na bieżąco na naszej stronie internetowej.

Dojazd rowerem: możliwy ulicą Konstantynowską (drogą wojewódzką nr 710) lub szlakiem rowerowym przez dawny poligon wojskowy na Brusie. Na terenie zajezdni znajduje się tymczasowy, bezpłatny i niestrzeżony parking dla rowerów. Przed zajezdnią znajdują się również dwa stojaki rowerowe.

Dojazd samochodem: możliwy ulicą Konstantynowską (drogą wojewódzką nr 710). Na terenie zajezdni brak miejsc parkingowych dla aut, a przed budynkiem i jego terenem obowiązuje całkowity zakaz parkowania ze względu na prowadzony tutaj bieżący ruch liniowy tramwajów. Tymczasowa i bezpłatna możliwość zaparkowania auta istnieje wzdłuż ulicy Lontowej.

Poza wyżej wymienionymi terminami istnieje możliwość zwiedzenia obiektu, także w zorganizowanych grupach, po uprzednim umówieniu wizyty. W tym celu należy skontaktować się bezpośrednio z Klubem Miłośników Starych Tramwajów w Łodzi. Dane teleadresowe znajdują się w dziale KONTAKT.

info za http://www.kmst.pl/zajezdniabrus/zwiedzanie

Szczegóły

Data:
7 września 2019
Czas:
19:00 - 23:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Zajezdnia Muzealna Brus
Konstantynowska 115
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.kmst.pl/