NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zmysły – sensoryczna wystawa

6 czerwca 2019 | 10:00 - 17:00

ZMYSŁY – SENSORYCZNA WYSTAWA W GALERII ŁÓDZKIEJ
Czym są zmysły i jaki jest ich wpływ na nasze codzienne życie? Tego dowiemy się podczas niezwykłej wystawy w Galerii Łódzkiej. W dniach od 6 do 22 czerwca odwiedzający centrum handlowe będą mogli przekonać się, w jaki sposób można „oszukać” naszą percepcję oraz jak tracąc jeden ze zmysłów stracilibyśmy całą gamę doznań.

ZASKAKUJĄCA WYSTAWA DLA CAŁEJ RODZINY
Zgodnie z definicją zmysł to zdolność odbierania bodźców zewnętrznych. Na każdy ze zmysłów składają się odpowiednie narządy, w których najważniejszą rolę odgrywają receptory wykształcone w kierunku reagowania na konkretny rodzaj bodźców oraz odpowiednie funkcje mózgu.
Tyle w teorii, a jak sprawy mają się w praktyce?
Pięć podstawowych zmysłów to: wzrok, słuch, smak, węch i dotyk. Używamy ich codziennie, nie zastanawiając się nad ich rolą. Tracąc jeden z nich zmieniłoby się nasze postrzeganie świata, tracąc je wszystkie – nie przetrwalibyśmy.
Jak często mówimy: pyszna pomidorowa, jak tu ładnie pachnie, widziałeś nowy serial, piękna melodia, jakie to puszyste? Za każdym z tych zdań stoją one – ZMYSŁY.

UŻYWAJ ZMYSŁÓW
Zgodnie z teorią Hugo Kukelhaus’a – zmysły, które nie są używane, mogą zanikać. Wystawa w Galerii Łódzkiej oferuje odwiedzającym możliwość angażowania wszystkich z nich jednocześnie. Klienci Centrum będą mogli znaleźć odpowiedź zarówno na proste pytania: jak reagujemy na kolory i dźwięki, aż do złożonych tematów: co dzieje się między nami a otoczeniem.

SENSORYCZNE EKSPERYMENTATORIUM
„Wystawa ma charakter interaktywny. Bardzo zależy nam, aby klienci naszego centrum mogli wchodzić w interakcję z eksponatami, doświadczać. Dlatego przygotowaliśmy warsztaty oraz eksperymentarium. Wszystkie eksponaty pozwalają zgłębić temat zmysłów, dosłownie i w przenośni, ponieważ jednym z nich będzie Wielka Głębia, pokazująca w jaki sposób perspektywa potrafi wpływać na naszą ocenę odległości” – mówi Beata Stefańska, dyrektor Galerii Łódzkiej.
Na odwiedzających czekają m. in. dysk równowagi, efekt fal, talerze Chladniego, czy linowa dżungla.
W dniach od 6 do 22 maja warto wybrać się na wystawę i doświadczyć jej wszystkimi zmysłami. Węszymy sukces!

Szczegóły

Data:
6 czerwca 2019
Godzina:
10:00 - 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Galeria Łódzka
Piłsudskiego 15/23
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*