NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Rajzefiber

20 maja | 18:00 - 19:30

Rajzefiber

Wystawa powstała jako efekt warsztatów i wspólnej pracy grupy studentek i studentów Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Punktem wyjścia była refleksja nad doświadczeniem podróży i przemieszczania się rzeczy i ludzi. Temat i koncepcję zaproponował artysta Janek Simon, który w tej edycji warsztatów wcielił się w rolę mentora.

Przemieszczanie się konstruuje przestrzeń, w której żyjemy, a której kształt zależy od licznych uwarunkowań społecznych, kulturowych i ekonomicznych. Tropikalne wakacje to dla klasy średniej spełnienie ambicji i wyobrażenia o udanym spędzaniu wolnego czasu. Lot z Lagos do Londynu trwa siedem godzin, ale komuś,kto wyrusza z Afryki do Europy w poszukiwaniu pracy i lepszego życia,taka podróż może zająć kilka lat. Wyjeżdżamy z domu na studia do większych miast, szukając lepszej przyszłości, żeby po powrocie przeżywać bolesne konfrontacje ze swoimi coraz bardziej odległymi korzeniami. W zeszłym roku z Chin do Europy przyjechało dwanaście tysięcy pociągów z kontenerami pełnymi rzeczy. Z kolei niedawna inwazja Rosji zmusiła do przymusowej podróży miliony uchodźczyń i uchodźców z Ukrainy. To tylko niektóre przejawy nieustannego ruchu ludzi i przedmiotów. Celem warsztatów było skierowanie uwagi uczestniczek i uczestników na myślenie o sztuce w kategoriach tematu, a nie medium–bardziej na refleksję i zauważanie niż tylko koncentrowanie się na warsztacie. W zaproponowanych pracach widać, jak bardzo różnie i szeroko można rozumieć i interpretować pojęcie podróży. Zakres realizacji rozciąga się od parodii turystycznego spotu przez refleksję nad relacją z domem rodzinnym, prace analizujące choreografię poruszania się po wystawie po propozycje interpretujące temat w kategoriach psychologicznych. Wystawa, która powstała jako efekt warsztatów, stanowi również zaproszenie do wspólnej podróży.

Uczestniczki/uczestnicy: Agata Becker, Klaudia Dębiec, Olga Galińska, Natalia Kędzierska, Beata Krześlak, Weronika Mendrek, Aneta Niekoraniec, Łukasz Olejniczak, Mateusz Pecyna, Kinga Stec, Dominik Szyga, Martyna Tamborska, Mateusz Zubel

Opieka nad projektem: Janek Simon, Łukasz Ogórek (ASP), Jakub Gawkowski (MS)

Szczegóły

Data:
20 maja
Godzina:
18:00 - 19:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Muzeum Sztuki w Łodzi
Więckowskiego 36
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*