NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zbiórka darów dla dzieci z Domu Dziecka dla Małych Dzieci z Łodzi

23 listopada 2019 - 24 listopada 2019

Łódź: W centrum handlowym ruszy zbiórka darów dla dzieci z Domu Dziecka dla Małych Dzieci z Łodzi

Już 23-24 listopada w centrum handlowym Nowa Górna odbędzie się zbiórka darów dla łódzkiego domu dziecka. Mieszkańcy mogą przekazywać na rzecz dzieci m.in. nowe artykuły spożywcze, środki czystości i artykuły pielęgnacyjne.  

Dom Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi to placówka, która istnieje od 1946 roku i pod swoją opieką ma aktualnie około 94 dzieci. Dzieci w różnym wieku, o nieco różnych potrzebach łączy jedno – chcą żyć tak, jak ich rówieśnicy. Pomóc w tym ma organizowana w najbliższy weekend zbiórka darowizn, której organizatorem jest centrum handlowe Nowa Górna przy wsparciu sieci Carrefour.

Zbiórka odbędzie się w centrum przy ul. Kolumny 6/36  przy stoisku informacyjnym „Punkt Lokalnych Inicjatyw Społecznych”. Mieszkańcy mogą przekazywać tutaj m.in. nowe produkty spożywcze, nowe zabawki, kosmetyki (żele, szampony lub inne środki czystości), artykuły chemiczne (np. proszki do prania, płyny do płukania itp.),  książeczki, artykuły szkolne, plastyczne, baterie, pościel, ręczniki oraz inne artykuły codziennego użytku.

Celem zbiórki jest wsparcie i doposażenie Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi przy ul. Drużynowej wraz z filiami placówki przy ul. Lnianej oraz ul. Zbocze.  Zakres potrzeb jest różnorodny i pomóc może każdy.

Zebrane dary przyczynią się do jeszcze lepszego funkcjonowania naszej placówki. Pod naszą opieką znajdują się zarówno 3-miesięczne maluchy, starsze dzieci około 13. roku życia, jak i małoletnie mamy wraz ze swoimi dziećmi, którym pragniemy stworzyć jak najlepsze warunki do wzrostu i rozwoju. Dlatego dużym wsparciem będą wszelkie środki higieniczne i pielęgnacyjne, m.in. dla dzieci z alergiami skórnymi, pieluchy, chusteczki higieniczne  czy inna użytkowa chemia. Ale także nowe zabawki, artykuły papiernicze czy książeczki, które sprawią wiele radości naszym wychowankom – mówi Izabella Kołecka, Dyrektorka Domu Dziecka dla Małych Dzieci w Łodzi z filii przy ul. Drużynowej, Prezes Zarządu Fundacji AMET.

Artykuły od mieszkańców będą przyjmować w łódzkim centrum handlowym wolontariusze Domu Dziecka dla Małych Dzieci oraz pracownicy sieci Carrefour. Jak zapowiadają organizatorzy, zbiórka będzie prowadzona 23 i 24 listopada. Zarówno w sobotę, jak i niedzielę potrwa ona w godz. 10-18.

Cieszymy się, że możemy zmobilizować łodzian do włączenia się w tę szczytną akcję. Każdy, kto odwiedzi w najbliższy weekend nasze centrum będzie mógł przekazać część swoich zakupów podopiecznym łódzkiego domu dziecka, a tym samym zaangażować się w pomoc tym, którzy jej bardzo potrzebują – mówi Marta Drzewiecka, przedstawicielka właściciela Centrum Nowa Górna w Łodzi.

Zbiórka organizowana jest w ramach projektu „Punkt Lokalnych Inicjatyw Społecznych”, do udziału w którym cyklicznie zapraszane są organizacje, stowarzyszenia i fundacje z terenu Łodzi i okolic.

 

 

Szczegóły

Start:
23 listopada 2019
Koniec:
24 listopada 2019
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Nowa Górna
Kolumny 6/36
Łódź, Łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*