NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Zaczyn

5 czerwca 2018 | 15:15 - 17:00

Bezpłatnie
Zaczyn

5 czerwca 2018 r. o godz. 15:15 w Galerii Pod Napięciem (Wydział Elektrotechniki, Elektroniki, Informatyki i Automatyki, Politechnika Łódzka, ul. Stefanowskiego 18/22 budynek a 10) odbędzie się wernisaż wystawy „Zaczyn”.

Będzie to zbiorowa wystawa studentów I roku Fotografii (Wydział Sztuk Wizualnych) – Jana Kazimierza Barnasia i Hanny Musiałek. 20 czerwca 2018 r. o godz. 18:00 odbędzie się spotkanie z autorami. Kuratorem wystawy będzie mgr Paweł Maciak. Ekspozycja będzie czynna do 16 września 2018 r.

www.galeriapodnapieciem.asp.lodz.pl
wernisaż: https://www.facebook.com/events/181441085848481/
spotkanie autorskie: https://www.facebook.com/events/110221029816097/

***

Wystawa prac dwojga młodych, rozpoczynających przygodę z fotografią ludzi, którzy poszukują własnego języka wizualnego i poznają jednocześnie specyfikę medium. Abstrakcyjne formy powołane do życia przez artystów w drodze destrukcji negatywu lub cyfrowej ingerencji pokazują kreacyjne możliwości młodych fotografów, którzy próbują zdyskontować obowiązującą konwencję starego medium. Brak jednoznacznych kluczy interpretacyjnych i jednoczesne nawiązywanie do klasycznych realizacji informelu i grafiki warsztatowej, pokazuje ciągłość tradycji obrazowania i jednocześnie twórczy ferment wprowadzany przez młode pokolenie.

dr hab. Marek Domański prof. ASP

Hanna Musiałek
Urodzona w 1998 roku w Nowym Jorku, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi o specjalności Fotografia i Multimedia. Przewodnik i miłośniczka rejonu łódzkiego.
W swoich pracach bardzo chętnie porusza tematy związane z istotą ludzką – jej zachowaniami, historiami i środowiskiem. Dla artystki istotnym aspektem podczas tworzenia jest także klarowność oraz estetyka, która najczęściej podąża w stronę minimalizmu.

Jan Kazimierz Barnaś
Urodzony w Sandomierzu 12 września 1991 roku; obecnie na stałe związany z Łodzią. Student Wydziału Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi w specjalności Fotografia i Multimedia.
W swoich pracach bardzo często podejmuje temat destrukcji obrazu fotograficznego. Negatyw poddawany jest reakcjom chemicznym, barwiony, wydrapywany, podpalany.
Poza fotografią jego głównym zainteresowaniem jest film i sztuka video.
Jako autor zdjęć filmowych na swoim koncie ma kilkanaście etiud, video-artów, animacji, teledysków.

Szczegóły

Data:
5 czerwca 2018
Godzina:
15:15 - 17:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Miejsce wydarzenia

Galeria Pod Napięciem
Stefanowskiego 18/22 budynek a 10
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*