NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

YAPA 2022

25 marca - 26 marca

Dziś startuje jeden z najstarszych łódzkich festiwali, który jest jednocześnie jednym z najważniejszych wydarzeń w świecie piosenki studenckiej, folkowej i poetyckiej. Można będzie go oglądać online 25 i 26 marca.

Niemal 50 lat temu, 16 marca 1974 r. odbyła się w Łodzi pierwsza edycja Ogólnopolskiego Studenckiego Przeglądu Piosenki Turystycznej YAPA. Festiwal zawdzięcza swoje powstanie i kontynuację organizacjom studenckim Politechniki Łódzkiej: SJT Płazik i Radio „Żak” (od 1999 r. SKBP Łódź).

Na przestrzeni lat Festiwal osiągnął bardzo dużą popularność i przyczynił się do promocji młodych wykonawców. Pierwsze kroki na scenie widowiskowej Politechniki Łódzkiej stawiali m.in.: Stare Dobre Małżeństwo, Wały Jagiellońskie, Olek Grotowski, Elżbieta Adamiak, Wolna Grupa Bukowina, Bez Idola, EJT Gdynia, czy Wiesław Tupaczewski i Wojciech Wiśniewski.

Z powodu pandemii festiwal zmienił swoją formułę i wprowadził transmisje online. Tegoroczna edycja odbywa się w Zofiówce k. Łodzi pod hasłem „Daleko od domu” także będzie transmitowana w kanałach internetowych: youtube.com/ospptyapa i facebook.pl/ospptyapa

Organizatorami festiwalu YAPA 2022 są: Studencki Klub Turystyczny PŁazik, Studenckie Radio Żak Politechniki Łódzkiej i Studenckie Koło Przewodników Beskidzkich w Łodzi.

Program:

25 marca, piątek, od godz. 19:00

Koncert konkursowy

Prowadzenie: Grupa na swoim

„Studenckie Lato”

Shantażyści

Zespoły konkursowe

Grupa na swoim

 

26 marca, sobota, od godz. 19:00

Koncert gwiazd

Prowadzenie: Bartłomiej Zgorzelski, Krzysztof Zimoch, Grzegorz Makowski

Apolinary Polek

Dnieje

Paraluzja

Kuba Blokesz

Chwila nieuwagi

Szczegóły

Początek:
25 marca
Koniec:
26 marca
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Internet

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*