NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

I Runda Mistrzostw Polski w wyścigach modeli zdalnie sterowanych

10 października 2020 - 11 października 2020

I Runda Mistrzostw Polski w wyścigach modeli zdalnie sterowanych

 

Miejska Arena Kultury i Sportu oraz Łódzka Fundacja Modelarstwa Sportowego zaprasza na pierwszą rundę Cyklu XRS POLAND w wyścigach modeli zdalnie sterowanych.

Zawodnicy XRS Poland ścigają się małymi samochodzikami – modelami RC, ale to nie jest to wyłącznie zabawa, a dyscyplina wymagająca starannego przygotowania, zimnej krwi oraz umiejętności, które trudno posiąść w kilka dni. O zwycięstwie decyduje bowiem zwrotność, dokładność i precyzja pokonywania zakrętów pojazdami, które na prostym odcinku są wstanie osiągnąć prędkość nawet do 80 km/h!
W weekend 10-11 października w Atlas Arenie na specjalnie przygotowanym holenderskim torze dywanowym ścigać się będzie ścisła czołówka „kierowców” z Polski oraz zagranicy. Z myślą o uczestnikach wydarzenia w Atlas Arenie staną aż 3 tory: jeden główny – dla zawodowców (on i off-road), na których odbędzie się pierwsza runda eliminacji w ramach cyklu XRS POLAND w wyścigach modeli zdalnie sterowanych oraz dwa tory przeznaczone dla wszystkich osób, które zdecydują się przyjść kibicować w Atlas Arenie.
Na pierwszym torze „kierowcy” będą rywalizować w aż dziewięciu kategoriach m.in. pojazdów z napędem na dwa i cztery koła. O tym czy wygrają zdecyduje liczba okrążeni pokonanych w pięć minut. Nie oznacza to jednak, że liczyć będzie się tylko szybkość. Przygotowany przez Łódzką Fundację Modelarstwa Sportowego tor zweryfikuje przede wszystkim umiejętności startujący zawodników.

Dwa pozostałe tory posłużą odwiedzającym Atlas Arenę do nauki jazdy. Łodzianie poznają tajniki obsługi modelu, tor driftowy do doskonalenia umiejętności, który zweryfikuje sprawność przyszłych zawodników.

Wszystkich chcących lepiej poznać XRS Poland zapraszamy w sobotę w godzinach 11.00 – 18.00 oraz w niedzielę w godz. 11.00 – 15.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Wejście nr 1 z dolnego poziomu przy Centrum Biletów.

UWAGA:

Przy wejściu obowiązkowe będzie wypełnienie formularza online w związku z COVID-19.

https://docs.google.com/…/1FAIpQLSdAdtkZ12…/viewform

Więcej informacji: FB – LINK

Szczegóły

Start:
10 października 2020
Koniec:
11 października 2020
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Atlas Arena
Bandurskiego 7
Łódź, łódzkie 94-020 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.makis.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*