NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

 

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Apple core. Nishiki Sugawara-Beda // Sumi-e –ink images

2 czerwca | 12:00 - 13:30

Już 2 czerwca 2022 o godz. 12.00 w Galerii OdNowa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi otworzy się wystawa amerykańskiej artystki japońskiego pochodzenia Nishiki Sugawary-Bedy. Czynna zaledwie sześć dni ekspozycja będzie okazją do spotkania z malarstwem o głęboko kontemplacyjnym charakterze.

Nishiki Sugawara-Beda w swojej twórczości czerpie z japońskiego dziedzictwa, podejmując tematy związane z kulturą, językiem i duchowością zakorzenioną w buddyzmie zen. Jej prace to eksperymenty ze starożytnymi japońskimi technikami oraz charakterystycznymi dla nich materiałami jak tusz Sumi czy papier ryżowy. Malarstwo to inspirowane jest krajobrazami Kakejiku, które artystka łączy z abstrakcyjnymi i ekspresyjnymi formami znanymi współczesnej estetyce zachodniej.

Wystawa odbywa się w ramach pobytu artystycznego Nishiki Sugawary-Bedy na Wydziale Sztuk Pięknych łódzkiej ASP, który realizowany jest pod opieką dr Marzeny Łukaszuk prowadzącej Pracownię Rysunku i Technik Ilustracyjnych we współpracy z dr. Tomaszem Kawełczykiem i dr. Andrzejem Fydrychem.

Nishiki Sugawara-Beda – artystka związana z Meadows School of the Arts w Dallas, zajmująca się malarstwem i rysunkiem. Swoje prace wystawiała m.in. w Spartanburg Art Museum (SC), Morris Graves Museum of Art (CA), Dennos Museum (MI) i Amos Eno Gallery (NY). Jej działania obejmują także wykłady w kraju i za granicą, których celem jest promowanie różnorodności kulturowej. Publikowała w “New American Paintings”, “Expose Art Magazine”, “AEQAI”, “Athenaeum Review” i “London Post”. Badania artystyczne prowadziła przy wsparciu takich programów jak Seed Grant, Diversity Fellow Program, International Enhancement Grant, Idaho Arts Fellowship, Sam Taylor Fellowship i Tusen Takk Foundation.

Kurator wystawy: dr Marzena Łukaszuk

Autor identyfikacji wizualnej wystawy: mgr Ida Stańczyk

„Apple core. Nishiki Sugawara-Beda // Sumi-e –ink images”
Galeria OdNowa Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi
ul. Wojska Polskiego 121 (budynek główny ASP, II p., pawilon E, s. 261)

Wernisaż: 2 czerwca 2022, godz. 12.00

Wystawa czynna w dniach: 1-6 czerwca 2022 r.

Szczegóły

Data:
2 czerwca
Godzina:
12:00 - 13:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Akademia Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi
Wojska Polskiego 121
Łódź, łódzkie 91-726 Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*