NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa malarstwa Svetlany Volosiuk

17 maja 2019 | 18:00 - 19:00

Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim zaprasza na wernisaż wystawy malarstwa Svetlany Volosiuk. Prezentacja prac będzie wątkową okazją do zapoznania się z twórczością powstającą na odizolowanej – więc mało nam znanej – Białorusi.

Svetlana to młoda, białoruska artystka. Tworzy malarstwo olejne, obrazy na tkaninie (batik) oraz exlibrisy. Tematów swoich prac szuka w ludziach, przyrodzie, książkach, muzyce i wszystkim, co ją otacza.

Urodziła się w miasteczku Żabinka, w obwodzie Brzeskim na Białorusi. Zaczęła malować w dzieciństwie. Po ukończeniu szkoły średniej rozpoczęła studia na Grodzieńskim Uniwersytecie im. Janki Kupały, a obecnie mieszka w Kobryniu na Białorusi.

Jakie ma marzenia jako malarka? – „Dużo wystaw i ciągłe podnoszenie kwalifikacji, by nadal dawać radość ludziom. Bo dla mnie najważniejsze jest, by przekazywać innym swoją pozytywną energię. By ludzie oglądający moje prace czuli płynące z nich ciepło.”

Wystawa trafiła do biblioteki dzięki Barbarze Twardosz, wokalistce z Łodzi, która również pochodzi z Białorusi, z Kobrynia i działa na rzecz kontaktów polsko-białoruskich. Wernisaż ozdobi krótki recital w jej wykonaniu.

Otwarcie wystawy Svetlany Volosiuk odbędzie się w piątek, 17 maja 2019 r. o godz. 18.00 w czytelni Biblioteki. Imprezie będzie towarzyszył recital Barbary Twardosz.

Wystawa będzie trwała do 31 maja 2019 r.

Szczegóły

Data:
17 maja 2019
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:

Miejsce

Aleksandrów Łódzki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*