NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Apotheosis | John Caputo – wystawa malarstwa

6 marca | 19:00 - 21:00

John Caputo „Apotheosis”
Wernisaż: 6 Marca 2020 r. godz. 19:00
———————

Zapraszamy na wernisaż wystawy „Apotheosis” amerykańskiego artysty Johna Caputo, który odbędzie się w piątek 6 marca 2020 r. o godzinie 19.00.

Inspiracją dla malarstwa Johna Caputo jest natura. Za pomocą ekspresyjnych plam barwnych i kontrastów artysta oddaje klimat przyrody, zachowując przy tym lekkość i świeżość kompozycji malarskiej. Uwaga malarza skoncentrowana jest na poszukiwaniu koloru, który buduje atmosferę obrazu. To on jest najważniejszy, jego zestawienia, spektakularne zderzanie się barw, czy innym razem łagodne przechodzenie jednych w drugie. W tej grze barw i świateł zaciera się granica między przedstawieniem, a abstrakcją. Caputo krajobrazy z ulubionych miejsc ujmuje w nowe formy. Abstrakcja, którą widzimy na obrazach intryguje.

John Caputo – urodzony w 1951 roku w Bridgeport w Connecticut, tytuł magistra sztuk pięknych otrzymał w 1976 roku na University of Florida. Profesor projektowania, malarstwa i rysunku na University of Tampa, a także malarstwa, rysunku i fotografii w Siena College w stanie Nowy Jork.

Szczegóły

Data:
6 marca
Czas:
19:00 - 21:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Pop’n’Art
Plac Wolności 6
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/popartlodz/