NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

StopTrik Dysksuje: Animacja walcząca & Trik Show

6 listopada | 12:00 - 13:30

W StopTrikową sobotę i niedzielę w samo południe zapraszamy do klubu Pop’n’Art na dyskusje ujawniające biegunowo odmienne sposoby myślenia o animacji filmowej. Z jednej strony, jest to forma ekspresji, poprzez którą wyrażają się światopoglądy autorów i autorek, ich wizje rzeczywistości czy zestawy wartości, którymi chcą się kierować jako członkowie konkretnych społeczności i obywatele. Z drugiej zaś, animacja to narzędzie głęboko introspektywne, popychające jednostkę do indywidualnej eksploracji granic filmu animowanego w zakresie wykorzystywanych technik, czy kreowanych stylistyk.
W sobotę porozmawiamy o ANIMACJI WALCZĄCEJ, ANIMACJI ZAANGAŻOWANEJ (tzw. ‘protest animation’). Czy robienie animacji to robienie rzeczy? Czy animowane metafory są w stanie pobudzić do działania sojuszników walki z białoruską dyktaturą? Czy animacja może być skuteczną bronią przeciwko dyskryminacji, mowie nienawiści i dezinformacji? Gdzie przebiega granica pomiędzy wezwaniem do protestu, promocją postaw światopoglądowych, a propagandą? O tego rodzaju problemach i ich konsekwencjach będziemy rozmawiać z Autorkami i Autorami zaangażowanych animacji #sprzeciwpolek i Animacja dla Białorusi, m.in. Katarzyną Małyszko, Kariną Paciorkowską i Weroniką Szymą.
TRIK SHOW, CZYLI JAK ONI/ONE TO ROBIĄ to pogłębiona rozmowa z Autorami i Autorkami filmów prezentowanych w obu programach konkursowych oraz selekcji Panorama. Dyskusja poświęcona zostanie kulisom realizacji prezentowanych filmów; bieżącym i minionym inspiracjom Twórców i Twórczyń; założeniom, wyzwaniom i oczekiwaniom, jakie napotkali oni w procesie powstawania filmów. Moderatorem Trik Show będzie Piotr Kardas.
Wstęp wolny na oba wydarzenia.
06.11.2021, sobota
12:00 Animacja walcząca, animacja zaangażowana
07.11.2021, niedziela
12:00 TrikShow, czyli jak one/oni TO robią – spotkanie z twórcami i twórczyniami (120′)
Organizatorami 11 StopTrik IFF w Łodzi są: Festiwal Polskiej Animacji O!PLA, Kino Bodo, Pop’n’Art, Stowarzyszenie Antropologiczne „Archipelagi Kultury”

Szczegóły

Data:
6 listopada
Godzina:
12:00 - 13:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Pop’n’Art
Plac Wolności 6
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/popartlodz/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*