NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wspólne Sprzątanie Księżego Młyna

28 listopada 2019 | 10:00 - 17:00

ZAPRASZAMY NA WSPÓLNE SPRZĄTANIE KSIĘŻEGO MŁYNA. Zadbajmy razem o nasze najbliższe otoczenie. Wspólna przestrzeń, wspólne cele!
———————————————————-
28.11.2019 >>> WSPÓLNE SPRZĄTANIE >>> Start: 10:00 // wstęp wolny zbiórka przy bramie od ul. Księży Młyn 2

Udostępnimy rękawice ochronne i worki na śmieci
Dla wszystkich sprzątających zapewnimy ciepły posiłek 🙂
Opowiemy, jak stosować „ekorozwiązania” na naszym osiedlu.
———————————————————–
29.11.2019 >>>FINAŁ>>> Start: 15:00 // wstęp wolny
Szkoła Podstawowa nr 29, ul. Przędzalniana 70 (sala gimnastyczna)
>>> akcja promocji ekoHaseł // prezentacja projektów powstałych na warsztatach oraz tabliczek z proekologicznymi hasłami, które zostaną umieszczone w przestrzeni Księżego Młyna

>>> dźwiękowe EkoZagrania >>> zabawa taneczna przy dźwiękach afrykańskich instrumentów // koncert zespołu

Zespół w składzie: Noumassa Dembele, Soriba Camara oraz Agata Nowak wykonuje tradycyjną muzykę zachodnioafrykańską (Gwinea i Burkina Faso). Trio gra na oryginalnych i wykonanych z naturalnych materiałów instrumentach: djembe, kora, balafon, bolon, dunduny, krin, gongoma, które zostaną zaprezentowane publiczności. W trakcie koncertu, który przyjmie formę wspólnej zabawy z publicznością, muzycy opowiedzą o kulturze i muzyce afrykańskiej. Będzie wesoło, będzie energetycznie i będzie głośno!!!

———————————————————–
21.11.2019 i 22.11.2019 w ramach projektu odbędą się warsztaty projektowania haseł proekologicznych dla dzieci i młodzieży ze Szkoły Podstawowej nr 29
————————————————————-
O projekcie:
Grupa inicjatywna „Mieszkańcy Księżego Młyna” tworzona przez lokalnych społeczników powstała podczas warsztatów Inkubator Inicjatyw Kulturalnych realizowanych w ramach projektu Miejskie Kody Kultury. Powstała, by aktywnie działać na polu społeczno – kulturalnym w przestrzeni osiedla Księży Młyn. Akcja sprzątania osiedla i towarzyszące jej wydarzenia edukacyjno – artystyczne są pierwszą inicjatywą grupy realizowaną dzięki wsparciu Programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019. „(…) Chcemy, by nasze osiedle było przyjemne dla nas mieszkańców oraz otwarte dla przybywających tu turystów. Wiemy, że jest to przestrzeń często odwiedzana przez mieszkańców Łodzi i podziwiana przez przyjezdnych ze względu na swoją architekturę. Chcemy wpłynąć na świadomość naszych sąsiadów, by nauczyć się szanować naszą wspólną przestrzeń mieszkalną. A ci za tym idzie również i przybywającym tu turystom pokazać, że jest ona otwarta i bezpieczna. (…)”
—————————————————————
Działanie realizowane w ramach projektu grupy inicjatywnej Mieszkańcy Księżego Młyna pod nazwą „Sąsiedzkie planowanie na Księżym Młynie”
—————————————————————
Partnerzy projektu:
Fundacja Przędzalnia Sztuki
Szkoła Podstawowa nr 29
—————————————————————-
Projekt dofinansowano w ramach Programu Mikrogranty „Łódzkie na plus” 2019 realizowanego przez Centrum OPUS, finansowanego ze środków Samorządu Województwa Łódzkiego oraz Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich na lata 2014 – 2020.

Link do wydarzenia na FB:
https://www.facebook.com/events/1907966686016772/
Link do projektu:

Szczegóły

Data:
28 listopada 2019
Godzina:
10:00 - 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Księży Młyn
Przędzalniana
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*