NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wspólne śpiewanie piosenek Powstania Warszawskiego

1 sierpnia 2020 | 17:00 - 18:00

Biblioteka Publiczna im. Jana Machulskiego zaprasza w sobotę 1 sierpnia 2020 r. o godz. 17.00 na “Wspólne śpiewanie piosenek Powstania Warszawskiego”.
Spotkanie odbędzie się w ogrodzie Biblioteki Publicznej im. Jana Machulskiego w Aleksandrowie Łódzkim, pl. Kościuszki 12.
Poprowadzi je Renata Banacka-Walczak, która będzie również akompaniowała śpiewającym.
W sobotę 1 sierpnia 2020 będziemy wspominać trudne, wojenne czasy i wracać do piosenek, które brały udział w Powstaniu.Piosenki te mają w sobie olbrzymi ładunek emocjonalny;w czasie walki dawały walczącej młodzieży poczucie siły i jedności. Bardzo dobrze oddają radość i entuzjazm Powstańców oraz ich dumę i ból.
Doświadczenia poprzednich lat pokazują, że ludzie chętnie biorą udział w zbiorowym śpiewaniu powstańczych piosenek; w ten sposób oddają cześć bohaterom i pokazują, że nie są one odkładane do lamusa, a przekazywane z pokolenia na pokolenie.
Podczas spotkania zaśpiewamy m.in. “Zośkę”, “Marsz Żoliborza”, “Sanitariuszkę Małgorzatkę” i wiele innych piosenek.
We wspólnym śpiewaniu pomogą specjalnie przygotowane śpiewniki. Imprezę poprowadzi artysta-muzyk i dyrygent – Renata Banacka-Walczak, która będzie również akompaniowała śpiewającym.
W związku z tym, że koncert organizujemy w czasie epidemii pamiętajmy o obowiązku zasłaniania ust i nosa maseczką lub zachowaniu 2-metrowej odległości miedzy sobą w trakcie uczestnictwa w imprezie.
Elka Grochulska

Szczegóły

Data:
1 sierpnia 2020
Czas:
17:00 - 18:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Aleksandrów Łódzki

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*