NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

PRZESILENIE – MONSTER x WIX COLLINA x SMOLNY x POWALSKI

19 czerwca | 23:00 - 23:59

🅟🅡🅩🅔🅢🅘🅛🅔🅝🅘🅔
Muzyczne przesilenie od G̶ ̶O̶ ̶O̶ ̶D̶ ̶ ̶V̶ ̶I̶ ̶B̶ ̶E̶ ̶S̶ ̶ ̶O̶ ̶N̶ ̶L̶ ̶Y̶ w klubie Konkret. Zderzenie różnych prędkości w obrębie jednego gatunku – techno. To spotkanie, w którym w przeciwieństwie do tego co wydarzy się na zewnątrz, noc przejmie kontrolę nad dniem.
Tak silnego składu nie spodziewał się nikt.
Zagrają:
👽 MONSTER 👽
Kilka ostatnich lat było niezwykle pomyślnych dla Monster. Swoimi występami podbiła imprezy i festiwale w całym kraju. Jest obecnie jedną z najbardziej rozchwytywanych DJ-ek w Polsce. Jej nagły sukces nie powinien jednak nikogo zaskoczyć. Monster pracowała na to blisko dekadę i jak nikt potrafi prezentować euforyczną muzykę do zabawy: house, techno, acid, trance, breaki czy… Rihannę.
Karierę rozpoczęła pod koniec lat dwutysięcznych na Rozbracie, anarchistycznym skłocie i centrum kultury alternatywnej w Poznaniu. To tam zaczęła organizować imprezy Squat the Electricity, które mocno zżyły lokalną scenę. Monster popularyzowała muzykę elektroniczną wśród aktywistów i aktywizm wśród fanów muzyki elektronicznej. Dziś, Monster jest członkinią Oramics, polskiej platformy wspierającej kobiety, osoby niebinarne i queerowe na scenie muzyki elektronicznej. Dzięki składance „Total Solidarity” o działaniach kolektywu usłyszał cały świat.
W 2018 Monster wygrała konkurs DJ-ski organizowany przez Catz ‘n Dogz i wystąpiła na organizowanym przez nich festiwalu Wooded w Szczecinie. Tego samego roku nagrała miks dla wytwórni Naive prowadzonej przez Violet. Philip Sherburne z magazynu Pitchfork stwierdził, że to jeden z lepszych miksów miesiąca i opisał go tak: „ten 99-minutowy miks acidu, breaków, bujnego piano house’u, electro i nawet wczesnego trance’u jest tak dobry, że zastanawiam się, dlaczego jeszcze nie słyszeliśmy o Monster”. Nagranie jej płomiennego seta z imprezy zamknięcia Unsoundu 2019 zostało okrzyknięte przez Resident Advisor miksem dnia i jednym z najlepszych miksów stycznia 2020 zdaniem Pitchforka. DJ-ka została od razu poproszona przez Resident Advisor o miks do ich serii podcastów. Monster jest pierwszą od czasu Magdy Polką, która może się tym pochwalić.
Monster występowała już w klubach w całej Polsce. Jest rezydentką Projekt LAB w Poznaniu. W przerwach od DJ-owania prowadzi warsztaty DJ-skie na wydarzeniach feministycznych, m.in. w ramach zbiórek na Międzynarodowy Dzień Kobiet, a także imprezach organizowanych przez Oramics i Granko.
 
Linki muzyczne:
Prasa:
DJ Mag:
https://djmag.com/longreads/how-poland’s-radical-diy-club-scene-became-international-rave-haven?fbclid=IwAR0sfMXMPT30P8S-tnOFDzOCRx9WnJxcaaj0XnphJOe_uG7jYa91LPAJuGI
 
💫 WIX COLLINA 💫
Wix Collina – reprezentant kolektywów Jedząca Wiara i Zajezdnia, w ramach których od 2017 r. promuje intensywne gatunki muzyki klubowej. Początkowo zachwycony gabberem, stopniowo przekonał się do trance i hard house i choć te gatunki są mu najbliższe równie płynnie porusza się w stylistyce acidowej czy hard techno. Miłośnik retro grania i nowych produkcji odwołujących się do klasyki. Czasem zmienia oblicze i występuje w wydaniu Soft Collina.
Miał okazję grać w większości wrocławskich spotów (w tym już nieistniejących), jak np. Ciało, Zion, Black Moon, DK Luksus, Barbarka, Tamka, Surowiec, LVN, ostatnio bez reszty zatracając się w Transformatorze. A także w ciekawych miejscach na klubowej mapie Polski, by wymienić tylko poznański LAB, łódzki DOM, STK i ZetPeTe w Krakowie, gdański Bunkier czy warszawskie Chmury, Pogłos, Fugazi i Metronom. Supportował tak różnych artystów, jak m.in.: Scott Brown, LSDXOXO, Robbpm, Loktibrada, I AM BAM, Goncalo M, VSK, Dave the Drummer, Nico Moreno, DJ Arne L II i Da Hool, zaliczając również swoje pierwsze sety na festiwalach – LAS Festival, NoweHoryzonty, Docs Against Gravity i wspierając tak odmienne inicjatywy, jak choćby Wixapol i Technoranek.
Przed laty raper związany z labelem Skwer.org i slamer. Prywatnie wegetarianin, miłośnik przyrody i lat 90., o którym mówią, że z roku na rok wygląda młodziej.
🌞 SMOLNY 🌞
Producent i DJ z Łodzi, z miasta które w latach 90’tych uchodziło za polską stolicę muzyki techno. Związany jest z łódzką sceną muzyczną od 20’tu lat. Początkowo fascynował go happy hardcore, rave i drum’n’ bass, a w miarę upływu czasu, kiedy do kraju dotarła nowa fala muzyki z wysp brytyjskich, UK Garage i 2step. To właśnie ten gatunek miał mocny wpływ i ukierunkował jego dzisiejsze brzmienie.
Był rezydentem w jednym z pierwszych house’owych lokali w łodzi, historycznym miejscu Soda Bar i miał przyjemność grywać w większości polskich klubów. Dziś po kilku latach od wydania swoich debiutanckich utworów we współpracy z Łukaszem SLG, „Feeling4U” dla PETS lub niezapomnianego hitu „Turnaround” dla Play It Down, Smolny założył własny label Bourassa Records. EP’ka ‘Explain’ ukazała się w październiku 2019 roku, gdzie za sprawą dobrze znanej londyńskiej dystrybucji Lobster Distribution, trafiła do sprzedaży na rynek europejski i nie tylko. Jarek jest też współodpowiedzialny za projekt LASMO, gdzie wraz z Tomkiem Lachowskim produkują i wydają techno na świeżo otwartym labelu Interval Records.
Co dwa tygodnie możemy usłyszeć także jego autorską audycję ‘Saturday Saturation’ prowadzoną w warszawskim radiu społecznościowym Radio Kapitał. W setach zarówno house i techno, ale nie zabraknie również połamanych brzmień, które ostatnio pojawiają się dość licznie na parkietach.
W ubiegłym roku wydał kolejną EP’kę tym razem w klimatach rave, oldschool i jungle – ELEGANZA, którą można będzie zakupić na wydarzeniu.
 
🌙 POWALSKI 🌙
Kompozytor i multiinstrumentalista, członek “xD Collective”, współtwórca cyklu “Chemia z Niemiec”.
 
START: 23:00
TAX: 25
KONKRET – Więckowskiego 36

Szczegóły

Data:
19 czerwca
Czas:
23:00 - 23:59
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Konkret
Więckowskiego 36
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*