NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wielka Lekcja Geografii

14 listopada 2019 | 09:00 - 17:00

Szanowni Państwo,
Od 1999 roku odbywał się w Łodzi Explorers Festival, jedna
z najważniejszych tego typu imprez na świecie, na którą składały się spotkania ze światowymi indywidualnościami alpinizmu, eksploracji, sportu, sławnymi globtroterami i odkrywcami, wybitnymi fotografikami i twórcami filmów dokumentalnych, zawody sportowe, konkursy, wystawy fotograficzne i warsztaty. Jedną z części Festiwalu, którego współorganizatorem był Uniwersytet Łódzki, była Wielka Lekcja Geografii.
W 2018 r. Festiwal i Wielka Lekcja Geografii nie odbyły się. W maju tego roku odszedł od nas ich pomysłodawca, a zarazem twórca
i dyrektor Explorers Festival, Zbigniew Łuczak.
W tym roku, chcąc kontynuować ideę Zbyszka, wartościowego
i pozytywnego spojrzenia na świat i kształtowania świadomości młodych ludzi, postanowiliśmy o organizacji Wielkiej Lekcji Geografii, mimo iż nie odbędzie się Explorers Festival.
Wzorem poprzednich dwunastu edycji, formuła spotkania obejmować będzie wykłady ilustrowane specjalnymi pokazami multimedialnymi. Lekcję zakończy konkurs na Najlepszego Młodego Geografa i Najlepszą Szkołę.
Wielka Lekcja Geografii im. Zbyszka Łuczaka odbędzie się
15 listopada 2019 roku (piątek) w Auli Czerwonej Wydziału Prawa
i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego przy ul. Kopcińskiego 8/12
w Łodzi.
Jej temat to Góry – Misterium Przyrody.
Podobnie jak w latach ubiegłych, dla zwycięzców konkursu przewidziano cenne nagrody rzeczowe i dyplomy. Najlepsza szkoła otrzyma Puchar Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Łódzkiego, a nauczyciele reprezentujący trzy najlepsze szkoły również cenne nagrody rzeczowe.
Do udziału w Wielkiej Lekcji Geografii zaproszeni zostaną nauczyciele i uczniowie szkół średnich. Szczegółowe informacje warz z drukami zgłoszeń prześlemy w najbliższym czasie.
Więcej o historii Explorers Festival i Wielkiej Lekcji Geografii na naszej stronie www.explorersfestival.com.pl – kronika Explorers Festival, link WLG.

Szczegóły

Data:
14 listopada 2019
Czas:
09:00 - 17:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego
Kopcińskiego 8/12
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://uni.lodz.pl