NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konferencja Młodzi o klimacie 2021

9 listopada - 10 listopada

Konferencja ekologiczna dla uczniów szkół ponadpodstawowych odbędzie się w dniach 9-10 listopada 2021 r. w Centrum Nauki i Techniki EC1 w Łodzi.
Przed nami dwa dni wypełnione wystąpieniami uczniów, prelekcjami specjalistów i warsztatami.
2021 rok obfituje w bardzo ważne daty związane z zagadnieniami klimatu. W kwietniu w Polsce dyskutowaliśmy podczas szczytu TOGETAIR – odbyło się wtedy mnóstwo ważnych debat z tematyki proekologicznej. W tym samym czasie prezydent USA Joe Biden zorganizował szczyt klimatyczny, na który zaprosił przedstawicieli 40 krajów, w tym Polski. W sierpniu ukazał się szósty raport IPCC – czyli dokument będący wnikliwą analizą ponad 14 tysięcy artykułów naukowych z tematyki zmian klimatu oraz prognoz z nimi związanych. Na listopad br. zaplanowano (przełożony z roku poprzedniego) Szczyt Klimatyczny COP26, który odbędzie się w szkockim Glasgow. Po co te spotkania? Jaki jest ich cel? Raport IPCC nie pozostawia już żadnych złudzeń: za współczesne globalne ocieplenie odpowiada człowiek. Jako mieszkańcy Ziemi nie mamy już czasu na półśrodki. Potrzebne są szybkie i zdecydowane działania, które zredukują emisję CO2 i innych gazów cieplarnianych. To wszystko po to by kolejne pokolenia mogły po prostu godnie żyć. Dopisujemy się do tego kalendarza z wydarzeniem ukierunkowanym na młodzież i ich punkt widzenia. Jakie są ich odczucia związane z tym, co się dzieje z systemem klimatycznym? Co najbardziej ich frapuje? Co ciekawi? Przez jaki pryzmat chcą patrzeć na klimat?
Podczas konferencji „Młodzi o klimacie 2021” oddamy głos młodzieży i poznamy ich zainteresowania związane z szeroko pojętym zagadnieniem klimatu. Przed nami dwa dni wypełnione wystąpieniami uczniów, prelekcjami specjalistów i warsztatami.
Dodatkowe szczegóły wraz z regulaminami i informacjami organizacyjnymi można znaleźć pod adresem:
👉 https://centrumnaukiec1.pl/aktualn…/mlodzi-o-klimacie-2021
KOMITET ORGANIZACYJNY:
Magdalena Kosiada-Sylburska – menedżerka konferencji
Katarzyna Pachulska – koordynatorka organizacyjna konferencji
Luiza Wieczorek – koordynatorka merytoryczna konferencji

Szczegóły

Start:
9 listopada
Koniec:
10 listopada
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Centrum Nauki i Techniki EC-1
Targowa 1/3
Łodź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*