NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wesołe Pędzelki w Wigencji

19 października 2018 | 18:00 - 20:00

Grupa Wesołe Pędzelki wraz z Teatrem Pinokio i Łódzką Akademią Sztuk zapraszają na wystawę sztuki w dawnej fabryce Wigencja przy Off Piotrkowska, która zmieni się w miejsce prezentacji dzieł młodych artystów.

 

Wernisaż: 19.10.2018 godz 18:00

Wystawa czynna do 4 Listopada w g0dz 17:00 – 21:00

Miejsce: Stara Fabryka Wigencja, Sienkiewicza 75/77
Wejście od strony parkingu OFF Piotrkowska.

 

Uczestnikami i jednocześnie organizatorami wystawy są studenci i absolwenci Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi. Miejscem ekspozycji nieprzypadkowo jest budynek byłej fabryki Wigencja Maurycego Wohlmana i Adolfa Goldmana mieszczący się przy ulicy Sienkiewicza 75/77, który w przyszłości ma stać się ważnym punktem na mapie kulturalnej Łodzi i pełnić rolę nowej siedziby Teatru Pinokio, a na czas wystawy przeistoczy się w alternatywną galerie sztuki. Będzie to pierwsza taka duża inicjatywa organizowana w tym miejscu przed podjęciem prac rewitalizacyjnych budynku, jednocześnie ostatnia szansa na zapoznanie się z charakterem tego miejsca w formie zdegradowanej, zapomnianej przez bieg czasu, która buduje istotny kontekst dla całej ekspozycji.

W ubiegłym roku Wesołe Pędzelki prezentowały szeroko rozumiane malarstwo. Tym razem idą o kilka kroków dalej, eksponując szerszy zakres działań twórczych m.in. kolaż, multimedia, instalacje, rzeźby. O malarstwie jednak nie zapominają.

 

W tegorocznej edycji Wesołych Pędzelków, wystąpią: Michał Czuba, Julita Goździk,Tomek Gonzi Haładaj, Stanisław Łuczak, Jacek Obraniak, Błażej Ostrouch, Kacper Zaorski-Sikora.

 

Kilka słów od autorów:

Każdy z nas jest inny, posiada własny sposób postrzegania świata i odzwierciedla to w swojej sztuce, być może jedna z tych indywidualnych wrażliwości spotka się z Waszą. Liczymy na to. Każdy ma swoją prawdę, każdy ma swoją sztukę, każdy jest innym wszechświatem.
19-stego października spotkajmy się wspólnie.

 

Szczegóły

Data:
19 października 2018
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*