NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wesołe Kumoszki z Windsoru – PREMIERA I

27 czerwca 2018 | 19:00 - 21:00

WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU
Opera
Realizatorzy:
Współorganizator:
Akademia Muzyczna im. Grażyny i Kiejstuta Bacewiczów w Łodzi

 

WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU z wizytą w Łodzi.

Z tą niezwykle zabawną i pogodną komedią Szekspira na scenie Teatru Wielkiego w Łodzi spotkaliśmy się dwukrotnie: w 1973 roku rekordy popularności biły właśnie WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU, a blisko 30 lat później (2002) FALSTAFF Verdiego z wielkim Renato Brusonem ściągał tłumnie wycieczki z całej Polski. Spośród licznych operowych kompozycji Otto Nicolaia WESOŁE KUMOSZKI Z WINDSORU są jedynym dziełem, które aż do dzisiaj nie tylko nie uległo zapomnieniu, ale stało się jedną z najpopularniejszych oper w niemieckiej literaturze muzycznej, wystawianą chętnie i z wielkim powodzeniem. Opera Nicolaia bowiem to arcydzieło lekkości, humoru i zarazem romantycznego uroku.

Premiera – 27 i 28 czerwca 2018 r. – realizowana wspólnie z Akademią Muzyczną w Łodzi będzie wspaniałą okazją do popisów dyplomantów Wydziału Wokalno-Aktorskiego, którzy właśnie w WESOŁYCH KUMOSZKACH Z WINDSORU staną po raz pierwszy przed publicznością na profesjonalnej scenie, by zmierzyć się z szekspirowskimi bohaterami i dowcipną choć wcale nie „prostą” muzyką.

Można być pewnym, że inteligentny humor Szekspira, barwna muzyka Nicolaia w połączeniu z żywiołową, młodzieńczą werwą wykonawców przyniosą efekt w postaci relaksu i dobrej zabawy widzów.

Szczegóły

Data:
27 czerwca 2018
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Teatr Wielki w Łodzi
Plac Dąbrowskiego
Łódź, łódzkie 90-249 Polska
+ Google Map
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*