NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wernisaż wystawy – Piotr Gryz

12 grudnia 2019 | 19:00 - 20:00

Zapraszamy serdecznie na wernisaż wystawy ilustracji Piotra Gryza, który odbędzie się 12 grudnia 2019r. w Art Gallery KIJ’owa przy ulicy Jaracza 45.
Rozpoczęcie o godzinie 19:00

O artyście:
Piotr Gryz – urodzony w 1982 roku w Łodzi. Studia na Politechnice Łódzkiej na Wydziale Fizyki Technicznej Informatyki i Matematyki Stosowanej na kierunku Informatyka, specjalność Grafika Komputerowa i Multimedia. W latach 2007-2016 asystent prof. Jacka Nowotarskiego w Pracowni Obrazu Cyfrowego. Od 2008 roku pracownik dydaktyczny Katedry Multimediów
ASP w Łodzi. W latach 2013-2016 studia Magisterskie na Wydziale Grafiki i Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi na kierunku Grafika. Od 2016 r. słuchacz Doktoranckich Studiów Środowiskowych Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od 2016 roku prowadzący Pracownię Podstaw Mediów Cyfrowych oraz nauczyciel w ramach zajęć Studiów Podyplomowych na kierunku „Projektowanie Graficzne”. Współpracuje także z dr hab. Piotrem Ciesielskim w Pracowni Obrazu w Przestrzeni. Zajmuje się szeroko pojętym projektowaniem graficznym (projekty związane głównie z obiektami przestrzennymi, materiałami kontaktu bezpośredniego, identyfikacje wizualne, logotypy, plakaty, magazyny, katalogi, książki, wydawnictwa niskonakładowe, jak również projekty typu self-publishing).
Tworzy w obszarach związanych z cyfrową grafiką artystyczną oraz eksplorujących wspólną przestrzeń pomiędzy tzw. „nowymi” a tradycyjnymi mediami wypowiedzi plastycznej. Prowadzi badania nad wykorzystaniem nowych technologii informatycznych w sztuce mającymi na celu m.in. unowocześnienie procesu nauczania i rozwój technik związanych z grafiką cyfrową. Brał udział w wystawach zbiorowych oraz kilku indywidualnych w kraju i za granicą o zróżnicowanym charakterze.

O wystawie:
Na wystawie zaprezentowane zostaną ilustracje cyfrowe luźno inspirowane opowiadaniem “Crux” Jacka Dukaja. Grafiki cyfrowe stanowiące wypadkową pomiędzy foto-kolażem, malarstwem cyfrowym, rysunkiem komiksowym i grafiką artystyczną, są efektem pracy badawczej dotyczącej wyłonienia alternatywy sprzętowo-programowej względem obecnych standardowych rozwiązań. Tematyka prac, podobnie jak literackiego pierwowzoru, oscyluje wobec dystopijnej wizji Polski przyszłości, spolaryzowanej pomiędzy konserwatywną, “rządzącą” częścią społeczeństwa, a żyjącą odwieczną chęcią rewolucji liczną grupą “socjerów” żyjących w bezcelowym dobrobycie. Zaproponowane przez autora tekstu zniesienie czynnika ekonomicznego (technologia gwarantuje powszechny dobrobyt) nie wyklucza społecznych resentymentów i chęci zburzenia funkcjonalnego ładu społecznego. Powstały kilkanaście lat temu tekst nabiera w obecnych czasach złowieszczo proroczego znaczenia. Wybór utworu jako tematu przewodniego prac plastycznych koresponduje z charakterem projektu, mającym na celu swoiste ograniczenie wpływu korporacyjnych monopoli w sferze akademickiej.

Szczegóły

Data:
12 grudnia 2019
Czas:
19:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

KIJ – multitap bar
Jaracza 45
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/kazdykijmadwakonce/