Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie ze Sobą poprzez medytację w ruchu

Czerwiec 4 | 18:30 - 22:00

Ciało jest naszym łącznikiem pomiędzy duszą a resztą świata. Jest pomostem, dzięki któremu możemy połączyć się z naszą podświadomością. Jeśli to połączenie jest zerwane lub niestabilne, zachwiana jest równowaga, to życie przypomina nakręconą mechaniczną zabawkę. Bez głębi, radości i ekspresji. Schematyczny ruch nie pozwala nam podążać swoją ścieżką, upośledza zdolność orientacji na drodze naszego życia. Czujemy się samotni i zagubieni. Odcięci od źródła.

Zapraszam Cię na moją autorską medytację w ruchu .
Jest nią połączenie moich praktyk
-> medytacyjnych (Vipassany oraz Medytacji Procesem Tworzenia) -> oraz świadomości ciała (warsztatów w obszarze kontakt improwizacji, metody Feldenkraisa oraz Lovena).

To co pragnę Wam pokazać przyszło do mnie jako moja droga w trakcie medytacji i tak postanowiłam się nieść temu głosowo i ciału. Zaczęłam praktykować sama w pustej sali. Nagrywać te praktyki. Za każdym razem przesłanie, wskazówki jakie otrzymywałam od ciała były niezmiernie piękne i wzruszające. W końcu przyszedł czas na „sprawdzenie” tej idei w życiu. Zaprosiłam grupę osób by w cyklu kilku zajęć sprawdzić czy dusza tak może przemawiać poprzez ciało do każdego. Efekty były piękne.

Przesłanie jakie ma dla nas nasze prawdziwe JA ujawnia się kiedy wsłuchujemy się w siebie, w swoje ciało. Staje się ono piękną metaforą, pokazując nam rzeczy które były do tej pory w ukryciu, które do tej pory nie dookreśliły się, które pragną się ujawnić nam.
Ten proces jest zaskakująco prostu jeżeli tylko wsłuchasz się prawdziwie w siebie 🙂

Każde zajęcia pokazuje mi jak niezwykłe jest to spotkanie. Cieszy mnie fakt, że coraz więcej osób otrzymuje piękne wskazówki i prowadzenie.

Spróbuj 🙂

Zapewniam Cię, że nie znajdziesz nic podobnego do tego doświadczenia.

***************************
ORGANIZACYJNIE:
Zabierz ze sobą wygodne ubranie, skarpetki i bluzę.
Przyjdź proszę 10 min. wcześniej byśmy mogli zacząć razem.

Miejsce: Stowarzyszenie Kamienica 56, ul. Sienkiewicza 61A
W tym czasie ul. Sienkiewicza będzie rozkopana. Można się będzie do nas dostać od Pasażu Schillera na wysokości Domu Technika. Wejście do piętrowego budynku znajduje się na przeciwko bramy wejściowej. Na murze przy drzwiach wejściowych do budynku znajdują się plakaty i małe plakietki organizacji funkcjonujących w budynku. Kamienica 56 jest na I piętrze.

ZA ILE❓
Proszę Was o datki do słoiczka w dobrowolnej wysokości na potrzeby wynajmu sali 🙂

Prowadząca:

Małgorzata Wlaźlak – Tańczę d 6 roku życia. Jako dziecko byłam członkiem zespołu taneczno-muzycznego. Kontuzja przekreśliła moje marzenia o kontynuowaniu drogi tancerki ale taniec nigdy nie zniknął z mojego życia. Od 7 lat bardzo tańczę tango argentyńskie. Poszukiwania wolności i swobody w ruchu zaprowadziły mnie do świata Kontakt Improwizacji. Dzięki niemu już od ponad 4 lat poznaję swoje ciało i odnajduję prawdziwe znaczenie wolności w ruchu.
Z wykształcenia i zamiłowania jestem pedagogiem społecznym. Praca z ludźmi jest moją pasją. Nieustannie uczę się podążać za głosem serca i słuchać podszeptów mojej duszy 🙂 Uwielbiam zarażać innych optymizmem, towarzyszyć ludziom w odkrywaniu w sobie potencjału i możliwości.

Szczegóły

Data:
Czerwiec 4
Czas:
18:30 - 22:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Stowarzyszenie Twórców i Artystów Kamienica 56
Sienkiewicza 61a
Łodź, łódzkie Polska
+ Google Map