NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Wystawa Funicular Zone

24 sierpnia 2020 | 11:00 14:00

Zapraszamy na wystawę Adama Stępnia, która zawisła w naszej witrynie, dzięki uprzejmości artysty. Przez szybę można podziwiać 10 prac w technice olejnej. Zapraszamy!

Funicular Zone

Tytuł zaczerpnąłem z albumu Johna Frusciante, który jest metaforycznym opisem jego procesu twórczego, jak artysta sam wyjaśnia. Funicular to typ kolejki, w której dwa wagoniki połączone są liną. Na zasadzie przeciwwagi gdy jeden porusza się do góry, drugi zjeżdża w dół. Zone, stan umysłu, w którym osoba odcina się od części bodźców pochodzących z otoczenia i skupia się tylko na najbliższym środowisku.
Poszukiwania zawarte w tych obrazach to raczej osobiste studium emocji i upodobań. Tematyką obrazów jest muzyka, która będąc integralną częścią mojego malarstwa, napędza mnie i motywuje. Tworzę też zazwyczaj pod wpływem skrajnych i sprzecznych odczuć, które występują naturalnie lub są inicjowane przeze mnie, głównie za pomocą dźwięków. Utwory, których wtedy słucham mają bardzo zmienny nastrój, leżą na szerokim spektrum emocjonalnym.
Malując, coraz bardziej doceniam znaczenie przypadków. Powstają zjawiska, których nie mogę nazwać, reaguję na nie, wpływając na zastaną materię. Dzięki temu doświadczam zdarzeń, na które nie natrafiłbym tworząc w sposób bardziej zaplanowany.
Obraz będący elementem niezmiennym w czasie jest o wiele bardziej podatny na jednoznaczność i sugestywność w przeciwieństwie do płynnej w czasie muzyki. Staram się pokazać jak największą złożoność rzeczy, nie ulegając sugestii lecz ciągle zawierając ślady znaczenia.

Adam Stępień urodzony w Łodzi w 1996, obecnie student czwartego roku malarstwa na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku w pracowni prof. Jarosława Baucia.
Tworzę w oparciu o muzykę i na jej podstawie. Interesuje mnie to jak dźwięk wpływa oraz zmienia mój stan emocjonalny.

Szczegóły

Data:
24 sierpnia
Czas:
11:00 – 14:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Warsztat Artysty

Piotrkowska 138/140
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*