NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

W świecie różnorodności – niepełnosprawność w literaturze i filmie

1 lutego 2020 | 11:00 - 17:00

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego zaprasza do oglądania wystawy „W świecie różnorodności – niepełnosprawność w literaturze i filmie”.

Jak żyć, kiedy się nie słyszy, nie widzi, kiedy traci się sprawność ruchową, kiedy nas lub naszych najbliższych dotyka choroba? Na te i wiele innych niełatwych pytań możemy znaleźć odpowiedzi w polecanych na wystawie książkach i filmach.

Literatura i kinematografia często poruszają tematykę niepełnosprawności ruchowej, intelektualnej i psychicznej, która dotyka istotną część społeczeństwa. Ukazując ten motyw starają się przybliżyć go jak najszerszemu gronu odbiorców, a przez to edukują i oswajają z innością.

„Motyl i skafander”, „Bez rąk, bez nóg, bez ograniczeń”, „Lot nad kukułczym gniazdem”, „Miasto ślepców”, „Poza Horyzonty”, „Kosmita”, „Poczwarka”, „Chce się żyć” to tylko nieliczne tytuły, które prezentujemy na wystawie. Wśród nich można znaleźć zarówno wspomnienia spisane przez osoby z niepełnosprawnością lub ich najbliższych; powieści, których bohaterowie mierzą się z problemami ruchowymi, intelektualnymi lub psychicznymi; filmy fabularne i dokumentalne. Historie bohaterów pokazują codzienne zmagania z chorobą i ograniczeniami, ale są też najlepszym przykładem na to, że można odnaleźć swoje miejsce w życiu, być szczęśliwym, śmiać się, kochać, przyjaźnić. Zapewniamy, że wszystkie pozycje zaciekawią, poruszą, a może też wywołają refleksje nad sensem życia.

Wystawę przygotowało Biuro Promocji ze zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Ekspozycję można oglądać od 1.02 do 29.02.2020 r. w holu wystawowym WBP w Łodzi (ul. Gdańska 100/102, wejście A, parter).

Szczegóły

Data:
1 lutego 2020
Godzina:
11:00 - 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi
Gdańska 100/102
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*