NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

VIII Święto Rodziny

14 sierpnia 2019 - 15 sierpnia 2019

Już po raz ósmy na łódzkiej Dąbrowie odbędzie się Święto Rodziny.
14 sierpnia o godz. 21.00 na dziedzińcu klasztoru rozpocznie się koncert w wykonaniu zespołu Sastąd
w składzie: Dominika Kierpiec-Kontny – wiolonczela/wokal, Natalia Tomecka – fortepian/wokal, Bartek Plewka – perkusja, Rafał Kierpiec – kontrabas/wokal. Jak sami o sobie mówią: Nasz zespół wyłonił się z muzycznych, wieloletnich przyjaźni – dlatego właśnie idei zespołu chcielibyśmy sprostać. Naszym celem jest stworzenie jednorodnego, charakterystycznego brzmienia, rozpoznawalnego dla słuchacza. Warstwa słowna jest dla nas tak samo ważna, jak dźwięki. Inspirujemy się tym, co bliskie; tym, co nas zachwyca, oburza, cieszy, złości, męczy, lub relaksuje. Po prostu – Życiem. Zespół Sąstąd jest laureatem m.in.
I nagród na: Festiwalu „Oceany ” im. Agnieszki Osieckiej, Festiwalu Piosenki Artystycznej „Poetycka Dolina” czy Grand Prix na Ogólnopolskim Konkursie Piosenki Al Legro. Tribute to Szpilman. W bieżącym roku brali także udział w koncercie „DEBIUTY” na 56 Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Oplu, transmitowanym przez TVP. Koncert już tradycyjnie będzie się odbywał wyłącznie w blasku świec.
W dniu 15 sierpnia 2019 nasze świętowanie rozpoczniemy o godz. 12.00 festynem rodzinnym, który potrwa do godz. 16.00. W trakcie festynu będzie możliwość zjedzenia czegoś pysznego
z grilla, degustacji ciast, skorzystania z dmuchanego placu. Do tego mnóstwo wspólnych zabaw dla dzieci i dorosłych, malowanie twarzy, gra terenowa, prezentacje prowadzone przez Straż Pożarną i Policję, modelowanie baloników, nauka udzielania pierwszej pomocy oraz wiele konkursów.
O godz. 16.30 w kościele odbędzie spotkanie z Panią Teresą Lipowską – absolwentką szkoły filmowej w Łodzi, aktorką Teatru Syrena w Warszawie, szerokiej publiczności znaną z roli Barbary Mostowiak w serialu M jak miłość. Z naszym gościem porozmawiamy o pracy zawodowej, o kobiecości, wreszcie po prostu o życiu, o którym ma całkiem sporo do powiedzenia.
Wydarzeniem wieńczącym VIII Święto Rodziny będzie koncert P.G.R. – Psałterz Polski, który odbędzie się na dziedzińcu klasztoru o godz. 19.30 . Muzycy w składzie: Barbara Rogala – sopran, Roman Ott (GER) – saksofon altowy, Grzegorz Rogala – puzon, Jan Wierzbicki – kontrabas oraz Frank Parker (USA) – perkusja, zaprezentują nam swoistą podróż w czasie. Cofając się czterysta czterdzieści lat wstecz odkryjemy renesansową muzykę złotego wieku. Dwóch wspaniałych bowiem twórców połączyło siły aby stworzyć dzieło unikalne. Jest nim „Psałterz Polski”. Jan Kochanowski przełożył na język polski Księgę Psalmów, a Mikołaj Gomółka był autorem opracowania muzycznego. Melodie i treści psalmów stały się dla członków zespołu tematami do improwizacji, tworząc klamrę, która spina wysiłek renesansowych twórców i współczesna muzykę europejską.

Podczas całego drugiego dnia naszego świętowania będziemy tradycyjnie zbierać również fundusze na pomoc tym, którzy tego szczególnie potrzebują. W tym roku wspieramy akcję Most do nieba (www.mostdonieba.pl), która wspomaga budowę pierwszego hospicjum dla dzieci na Litwie.
Do dziś na Litwie funkcjonuje tylko jedno hospicjum stacjonarne w Wilnie. Rocznie pomaga przeszło trzystu chorym i ich rodzinom. Ośrodek ten założyła polska siostra Michaela Rak. To właśnie jej pomagamy. Aby utrzymać hospicjum każdego roku potrzeba jednak ponad 1,2 mln zł a sama budowa hospicjum dla dzieci kosztuje pięć mln zł. Na taki ośrodek czeka 120 dzieci rocznie a dziś nie ma dla nich odpowiedniego miejsca. Rodzice przychodzą prosić
o pomoc, bo sami nie dają rady patrzeć na śmierć dziecka, nie mają też środków, by zapewnić dziecku godną opiekę. Oprócz budowy oddziału dziecięcego, trzeba też utrzymać hospicjum dla dorosłych, bo każdego chorego s. Michaela przyjmuje za darmo. Dlaczego? Bo za miłość się nie płaci. Ciesząc się więc naszym świtem pamiętajmy i o tych, którym o radość najtrudniej.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do aktywnego udziału w VIII Święcie Rodziny

Szczegóły

Początek:
14 sierpnia 2019
Koniec:
15 sierpnia 2019
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Skwer im. Świętego Maksymiliana Kolbego
Tatrzańska
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*