NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

UKRYTE ZALETY SYSTEMU + SASZA AFTERPARTY

12 października 2019 | 21:30

Ukryte Zalety Systemu powstały w 2014 roku, w dorobku mają dwie płyty, wydane nakładem Anteny Krzyku: s/t (2015) oraz Sposób użycia (2019), kasetę z zapisem koncertu dla radia KEXP (podczas Off Festivalu 2015), zagrały sto kilkadziesiąt koncertów tu i ówdzie i nie zamierzają przestać.

Album Sposób użycia:
https://uzs-ukrytezaletysystemu.bandcamp.com/album/spos-b-u-ycia

Sesja dla radia KEXP podczas Off Festivalu 2015:

„Obcy” (wideoklip by Jakub Majchrzak & Catarina Santos)

Z recencji płyty Sposób użycia:

„W porównaniu z debiutem zespół wzmocnił baterię srodków, jest trochę ciekawej – punkowej? – elektroniki, przewinie się saks, rewelacyjnie pracuje bas, za to szczekająca jak wściekły pies gitara to dla kontrastu klasyka z eopki. Jak odebrać taką muzykę? Jak czytanie codziennej gazety. (..) Post-punk ciągle żyje i niesie przesłanie”. (Arek Lerch, „Noise Magazine”)

„Piosenki Ukrytych Zalet Systemu podszyte są nerwowym prądem wywołującym gorączkowy niepokój. To pieśni buntu prosto z emocjonalnych barykad”. (Łukasz Kamiński, „Gazeta Wyborcza”)

„Opis codzienności UZS wychodzi poza szablon. Te miejskie opowieści mogłyby posłużyć jako tło dla nowego ruchu kontrkultury – są pozbawione banału i patosu, jest za to głębia, słowne labirynty, które trzeba przemierzyć. Są gry słowami i fabularyzowane historie, a wszystko to w tle sugestywnie brzmiącego basu i nerwowej perkusji. Jest miejsce na syntezatorowe pasma, eksperymenty z dramaturgią i narracją. Zespół świetnie różnicuje brzmienie i rytm, a utwory wydają się być zaaranżowane pod tekst”. (Jakub Knera, Nowe idzie od morza)

„Ta płyta jest jebanym miedziorytem z Polski ostatnich lat”. (Radek Soćko, TegoSlucham.pl)

„UZS gra postpunk z pełną tego świadomością. Jest zatem post-UK i post-PL, a nawet post-US (ze wskazaniem na no wave) w pełni możliwości ich syntezy bez strat na mocy rażenia. Mocna geometria kompozycji spotkała się z właściwą realizacją: struktura, mimo chłodu, daje wyraźne oznaki życia. Jest tu wyeksponowana sekcja rytmiczna, odpowiednie stężenie klawiszowych plam, gitarowe zgrzyty na właściwych obrotach. Jest erudycja, umiejętności techniczne i element, którego brakuje zazwyczaj punkowym neoklonom: oryginalny sznyt. Brak za to szczególnych sentymentów naśladowniczych, brązownictwa, zbowidu i rekonstrukcji”. (Paweł Malinowski, Myszy, czarownice i różne dziwactwa)

Z recencji ppierwszego albumu:

„this LP makes for an invigorating ride I’m sure would be a blast to see live. Like, say, Gang Of Four and The Ex, there’s something at once linear and progressive at work here. ”
( Adverse Effect Magazine )

„Captivating Polish post-punk that is experimental yet very danceable. I’m impressed with how they pull off this complex sound as a three-piece, but after some diligent investigation I’ve gathered that for their live sound the bass and guitar players trade off synth duties while the other is wailing.”
( Maximum Rock’n’roll )

„Mistrzowie punk-funku z reaktywowanego Gang of Four, którzy kilka lat temu dali na OFF-ie rozczarowujący koncert, powinni posłuchać UZS – może wtedy postanowiliby się wreszcie rozwiązać”.
( Jędrzej Słodkowski, Gazeta Wyborcza )

„(…) jak to dobrze, że polski post-punk zrzuca z siebie płaszcz Siekiery. Że to wszystko nie brzmi już jak Nowa Aleksandria i w wokalach nie ma na przykład tego charakterystycznego wypluwania z siebie pojedynczych słów. Debiut UZS jest kompletnie unikatowy (…)”.
( Igor Prusakowski, M/I kwartalnik muzyczny )

„Piorunująca dawka cold wave i wszystkiego co najlepsze w polskim punku lat 90. Bez poczucia obcowania z obiektem muzealnym.”
(WAFP – Polska Muzyka Alternatywna)

Po koncercie after zagra jedyny i niezastąpiony Sasza Tomaszewski z zespołu Psychocukier!

Szczegóły

Data:
12 października 2019
Godzina:
21:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Konkret
Więckowskiego 36
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*