NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

Halloween BODO

31 października 2020 | 20:30 23:59

z lektorem z taśmy
20:30 | 31.10.2020
Bilety 18 zł

Halloween to wyjątkowe coroczne wydarzenie, które odbywa się w BODO od jego narodzin W tym roku z racji panującej dookoła nas sytuacji zdecydowaliśmy się skorzystać z jednego naszego trupa, który jeszcze nie ostygł. Zagramy dla Was film „Wydrążerca” z lektorem z taśmy. Mieliście okazję oglądać ten film latem on-line w ramach projektu „Kino może być B!”. Seans w BODO jest biletowany, no ale cóż – w obecnych czasach Widzów jak na lekarstwo, wiec Wasza nieliczna 12 osobowa ekipa będzie formą cegiełki na rzecz BODO. Pozostałych Widzów zapraszamy na projekcję on-line filmu, która będzie bezpłatna. Do zobaczenia! Pierwotnie projekt organizowaliśmy razem Jackiem Dziduszko oraz Porą Zwyrola.

O FILMIE:

WYDRĄŻERCA („Driller Killer”) to pierwszy pełnometrażowy film undergroundowego twórcy Abla Ferrary, nie licząc pornosa „9 Lives of a Wet Pussy (1976). Film był legendą drugiego obiegu kasetowego w Polsce w latach 80. Można go było znaleźć na pirackich VHS-ach pod takimi tytułami jak: WIERTŁO ŚMIERCI, ASASYN Z BORMASZYNĄ, ŚWIDRUJĄCA ŚMIERĆ, KUBA ROZWIERCACZ czy WIERTERCA. W połowie lat 90. nieistniejące już kanał RTL7 nadał film pod tytułem ON WIERCI AŻ DO ŚMIERCI.

Fabuła skupia się na rozpadzie osobowości młodego nowojorczyka (w tej roli sam reżyser), który ze sfrustrowanego artysty przemienia się w mordercę. Projekt zebrał pozytywne recenzje krytyki i uchodzi za arcydzieło kina niezależnego. W Wielkiej Brytanii organizacja British Board of Film Classification uznała film za gorszący i zakazała jego dystrybucji. Dopiero po wielu latach film miał swoją oficjalną premierę na Wyspach.

O LEKTORACH:

Dialogi do filmu zaimprowizują zawodowy lektor, wieloletni współpracownik Pory Zwyrola, Mateusz Balicki oraz artystka performatywna ukrywająca się pod pseudonimem Mokra Cnotka.

W związku z obostrzeniami wynikającymi z pandemii COVID-19 Kino BODO może pomieścić TYLKO 12 WIDZÓW. Prosimy o wcześniejsze rezerwacje. Prosimy o przestrzeganie wszystkich zaleceń związanych z zakrywaniem ust i nosa maseczką, dezynfekcją dłoni oraz zachowaniem dystansu 1,5-2 metrów od innych Widzów.

FB https://www.facebook.com/events/1752874098221430 

Szczegóły

Data:
31 października
Czas:
20:30 – 23:59
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Kino Bodo

ul. Rewolucji 1905 r. 78/80
Łódź, Poland
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*