NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Twin Cannon Vol.1

9 listopada 2019 | 10:00 - 17:00

Twin Cannon jest turniejem parowy w Warhammera 40 000 w systemie 2 vs 2. Organizowanym przez klub Cztery Smoki przy współpracy z sklepem Stagraf, Strategia Centrum Gier, Micro Art Studio oraz Playmaty.pl

Data: 09 listopada 2019
Rozpoczęcie: 10:00
Wpisowe: 20 PLN/os
Lokalizacja: Stagraf – Bratysławska 2A Łóź
Q&A Marcin Dudojć

Ilość miejsc ograniczona gramy na 7 stołów więc mamy miejsce dla 14 par. W przypadku braku miejsc o zakwalifikowaniu decyduje termin uiszczenia opłaty rejestracyjnej.

REJESTRACJA
W celu rejestracji należy wypełnić poniższy formularz https://forms.gle/R7Un7HqKM3jm3CeR8
Oraz przelać 20 PLN/os na konto 63 1950 0001 2006 0018 9655 0001 w tytule przelewu proszę o podanie [Imienia i Nazwiska] z dopiskiem TWIN CANNON lub w przypadku przelewów za dwie osoby naraz [Nazwa Teamu] TWIN CANNON do dnia 5 listopada 2019 r.
Opłata rejestrowa nie będzie zwracana w przypadku kiedy gracz lub para graczy nie stawi się na turnieju.

ZASADY OGÓLNE
Podczas turnieju obowiązują zasady aktualne na stan 1 Listopada 2019 r. W praktyce oznacza to że wszystkie formacje, strategemy, zasady zawarte w oficjalnych publikacjach Games Workshop, przed tą datą są dopuszczone, wraz z ich aktualizacjami (które to nadpisują wcześniejsze wersje)
Każdy gracz przygotowuje armię na 1000 pkt, w skład której mogą wejść 2 różne detachmenty.
Dodatkowo parę graczy (2000 pkt) obowiązują limity datasheetów – max 3 takie same. W praktyce oznacza to, ze jeśli obaj gracze grają armią X mogą maksymalnie wziąć 3 takie same oddziały (np. Howling Banshee). Z zasady tej zwolnione są jednostki posiadające keyword Troops i/lub Dedicated Transport.
Parę graczy obowiązuje limit jednego unitu Lords of War (LoW). Jako LoW rozumiany jest każdy model posiadający taki keyword.
Datasheety Forge World nie są dopuszczone
WSIWYG – nie jest obowiązkowy. Zasadę tą jednak należy go stosować w granicach zdrowego rozsądku. Armia którą gramy powinna przeciwnikowi w łatwy sposób pozwolić zidentyfikować rodzaj jednostki na stole. Niedopuszczalne są sytuacje kiedy np. zamiast Mortariona używamy Nurglingów.

ROZGRYWKA
• Objective Markery zawsze ustawiane są na poziomie 0 (na stole)
• Jeśli dojdzie to tzw. „Table” gracz który pozostaje dogrywa grę sam ze sobą, w wyniku czego może zdobyć dodatkowe punkty. Obaj gracze zdobywają punkty normalnie.
• Jeśli zostanie dobrana karta, której nie masz możliwości wykonać (np. Master the warp, a tobie zabito już wszystkich psioników), można taką kartę odrzucić i dobrać nową.
• Karty o wartości D3 = 2VP a D6 = 4VP
• Na koniec tury możesz odrzucić dowolną ilość kart [prócz tych, które zabrania misja]
• Zdobywanie znaczników odbywa się w 3″ od niego, nie od jego środka
• Ściany ruin zasłaniają LoS niezależnie od piętra i okien/drzwi/pęknięć itp., (“zabite dechami”). Wyjątkiem od tej zasady są modele piechoty (infantry), które są w 1″ podstawką przy tej ścianie i zadeklarują użycie okien [patrz opis niżej]. Na potrzeby sprawdzania LoS traktujemy wtedy tą/te ścianę/y dla tego modelu jako nie blokującą LoS (zarówno strzelając tym unitem jak i wróg strzelając w ten unit), ale nadal dającą cover unitowi w ruinie. W celu uniknięcia spornych sytuacji, gracz ustawiający model chcąc korzystać z tej zasady deklaruje to na koniec fazy movement (“stawiam unit przy oknach” “używam okien” itp.) Po deklaracji, jeśli nie użyje się okien nie można w fazie magii, ani innym momencie użyć okien do strzelania, pozostają “zamknięte”. Z każdą nową fazą ruchu należy na nowo użyć okien lub nie i wtedy są zamknięte lub nie. Zasada ma niejako pokazać, iż oddział “wychyla się”, “otwiera okna” itp, ale nie musi tego robić i wtedy znów staje się niewidoczny.
• W trakcie rozgrywki obowiązują zasady LoS jak w podręczniku – od każdej widocznej części modelu do każdej widocznej części modelu
• Każdy teren daje osłonę modelom z INFANTRY jeżeli od kierunku strzału cały unit jest całkowicie (wszystkie modele) w 1″ za nim i od kierunku strzału, pozostałe jednostki traktowane są jak w osłonie jeśli zasłaniane są przynajmniej w 50%
• Wszystkie modele INANTRY znajdujące się w obrysie budynku lub/i na elemencie terenu traktowane są jak w osłonie
• Każdy teren wyższy, niż 3 cale jest nieprzejezdny/nie do przejścia
• W każdej misji obowiązuje Refined Strategy – można odzyskać max 1 CP na turę

Przed bitwą
1. Rozmieszczenie znaczników (Objective Markers) – gracze rzucają D6, ten który wyrzuci więcej umieszcza pierwszy znacznik (w przypadku remisu rzucamy do rozstrzygnięcia), kolejne znaczniki umieszczane są naprzemiennie.
2. Wybór stron – gracze rzucają D6, ten który wyrzuci więcej (w przypadku remisu rzucamy do rozstrzygnięcia) wybiera rodzaj i jedną z 6 dostępnych stref wystawienia (Spearhead Assault / Dawn of War / Search and Destroy / Hammer and Anvil / Frontline Assault / Vanguard Strike), następnie przeciwnik wystawia całą swoją armię zgodnie z zasadami dotyczącymi wystawienia. Następnie gracz który wygrał rzut wystawia całą swoją armie, zgodnie z zasadami dotyczącymi wystawienia.
3. Obaj gracze wybierają lub losują Warlord Traity, zaczynając od gracza, który wybierał strefę wystawienia.
4. Obaj gracze wybierają lub losują Psychic powers, zaczynając od gracza, który wybierał strefę wystawienia.
5. Gracz który wystawił swoją armię jako pierwszy decyduje czy chcę zaczynać czy nie. Jeśli zdecyduje się na pójście jako pierwszy, przeciwnik może zadeklarować chęć przejęcia inicjatywy, zgodnie z zasadami.
6. Vanguard move itp.
7. Rozgrywka
UWAGA: Rzuty D6 opisane w tym punkcie nie mogą być przerzucane z wyjątkiem przerzutu, wymaganego do wyłonienia wygranego w przypadku remisu. (aka. Limits of Command)

MISJE
W każdej z bitew obowiązuje misja Maelstorm of War opisana w White Dwarf numer czerwca 2019, oraz jedna z opisanych poniżej misji Eternal War

Misja Maelstorm of War
Gracze wybierają 18 kart z dostępnych dla ich frakcji puli Tactical Objectives [TO] (Nie jest dozwolone posiadanie wielu kopii tego samego TO np. 18 razy Master The Warp). Wybrane w ten sposób karty stanowią talię.
Na początku pierwszej rundy gracze dobierają z talii 5 kart do ręki. Jeśli nie są zadowoleni mogą odrzucić dobrane karty wtasować je z powrotem do talii a następnie dobrać 4 karty. Dobrane w ten sposób karty są tajne i nie ma obowiązku ich odkrywać.
Na początku tury każdy z graczy może wystawić do trzech kart z ręki do gry. Dopiero te wystawione do gry TO stają się aktywne i można je realizować. Jeden z trzech aktywnych TO może być tajny i nie ma obowiązku go ujawniać przed przeciwnikiem. W jakimkolwiek momencie gry każdy z graczy może mieć maksymalnie 3 aktywne TO.
Po wystawieniu TO i ich aktywowaniu gracz dobiera karty z talii aż będzie miał ich 5 na ręce.
Na koniec każdej tury można odrzucić którykolwiek (1) z aktywnych TO. TO które zostały wykonane również są odrzucane. Odrzucone TO tworzą pulę kart odrzuconych.
W przypadku aktywowania misji „Priority Orders Recieved” gracz może wyłożyć jeden dodatkowy TO z ręki do gry i podpiąć go pod ww. Nie liczy się on wtedy do limitu aktywnych TO.

W misji dostępne są 3 unikalne strategemy:
1. Re-Prioritase 2 CP – Można użyć na początku Tury. Odrzuć do dwóch TO z ręki i dobierz 1 TO za każdy odrzucony w ten sposób.
2. Tactical Foresight 1 CP – Kiedykolwiek w turze. Podejrzyj 3 górne karty z talii, a następnie możesz je położyć w dowolnej kolejności na górze lub na spodzie talii. Można użyć tylko raz w turze.
3. Determined Push – 1 CP Można użyć kiedykolwiek w turze. Wybierz do trzech kart z puli odrzuconych TO i wtasuj es z powrotem do talii.
Każda Bitwa trwa 5 tur lub 2 godziny

Misje Eternal War
BITWA 1
Misja Eternal War: Secure And Control
Kiedy już obie strefy wystawienia zostaną wybrane, obaj gracze umieszczają po jednym dodatkowym (nie liczy się on do realizacji zadań wygenerowanych z kart) znaczniku w swoich strefach. Środek znacznika musi być oddalony o minimum 6” od brzegu stołu.

BITWA 2
Misja Eternal War: Front-Line Warfare
Każdy gracz umieszcza pod 2 dodatkowe (nie liczy się on do realizacji zadań wygenerowanych z kart) znaczniki. Jeden we własnej strefie wystawienia, oraz jeden na ziemi niczyjej, więcej niż 6” od brzegu stołu.
Na koniec gry każdy ze znaczników jest wart odpowiednio:
• 1VP jeśli jest to znacznik w twoim polu wystawienia
• 2VP jeśli jest to znacznik w ziemi niczyjej
• 4VP jeśli jest to znacznik w polu wystawienia przeciwnika

BITWA 3
Misja Eternal War: Scorched Earth
W tej misji znaczniki używane są znaczniki główne. Każdy z graczy zdobywa 1VP za każdy kontrolowany znacznik na koniec swojej tury. Jeśli na koniec tury kontrolujesz znacznik w strefie wystawienia przeciwnika możesz go „spalić” i uzyskać w ten sposób 2VP. Za spalone znaczniki nie dostajemy juz1VP na koniec tury, jednak nadal liczą się one na potrzeby realizacji zada n z kart TO

W każdej z bitew obowiązują także:
• First Strike – 1VP
• Slay The warlord – 1VP
• Linebraker – 1VP
• Kill Points – różnica w KP do max 5VP

POMALOWANE ARMIE
Za każdy 1000 punktów pomalowanych armii gracze otrzymują 1 VP na koniec turnieju.

Link do Gloria Victis
https://wh40k.pl/showthread.php?tid=32759

Szczegóły

Data:
9 listopada 2019
Czas:
10:00 - 17:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Stagraf
Bratysławska 2
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map