NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

TransMISJE Poezji

1 maja | 17:00 - 18:00

Wydawnictwo Kwadratura zaprasza na “strumieniowanie” poezji, czyli trzy streamingowe spotkania z poezją trzech poetów w trzy kolejne piątki.
Swoje utwory z książek, które ukazały się w serii Kwadratury, czytać będą:
– Sylwester KOŁODZIEJCZYK (1 maja)
– Przemysław OWCZAREK (8 maja)
– Maciej RAŚ (15 maja)

https://www.facebook.com/lodzkidomkultury/

Streamingi rozpoczynać będą się o godzi. 17 na fan page’ach Wydawnictwa Kwadratura, Kalejdoskopu i Łódzkiego Domu Kultury. Bądźcie z nami w trzy kolejne piątki.

* * *
Sylwester Seweryn KOŁODZIEJCZYK
– pochodzi z okolic Bełchatowa, jest mieszkańcem gminy Rusiec. Ukończył filologię polską na Uniwersytecie Łódzkim. Wiersze publikował m.in. w „Odrze”, „Fabulariach” i „Frazie”, był wyróżniany w konkursach literackich. W 2017 roku opublikował tom zatytułowany „Księga Przysnów” (Łódź, Stowarzyszenie Literackie im. K. K. Baczyńskiego). Pracuje w Łodzi jako nauczyciel, w wolnych chwilach muzykuje. Pod koniec 2019 roku nakładem działającego przy Łódzkim Domu Kultury wydawnictwa Kwadratura ukazał się jego tom poetycki pod tytułem „Zalustrze”.

* * *
Przemysław OWCZAREK
rocznik 1975, jest poetą, prozaikiem i krytykiem literackim, z wykształcenia antropologiem kultury. Ukończył też Studium Literacko-Artystyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim. W latach 2016-2019 był dyrektorem Domu Literatury w Łodzi. Redaktor naczelny Kwartalnika Artystyczno-Literackiego „Arterie”, wykładowca akademicki. Opublikował siedem książek poetyckich, ostatnio “Ekoton” (2019), oraz prozę dla nieco starszych dzieci “Baśnie Eliany” (2015). Był pierwszym łódzkim laureatem głównym konkursu im. Jacka Bierezina (2006), a następnie otrzymał m.in. nagrodę im. Kazimiery Iłłakowiczówny (2007) i nominację do Nagrody Literackiej Gdynia (2010) za tom “Cyklist”, wydany przez wydawnictwo Kwadratura.

* * *
Maciej RAŚ
urodził się w 1990 roku w Krotoszynie, obecnie mieszka w Poznaniu, pracuje jako wykładowca na Wydziale Psychologii i Kognitywistyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. W 2013 roku ogłosił tom pt. „Pasmo” (Grand Prix konkursu o Granitową Strzałę, Strzelin). W 2019 roku nakładem wydawnictwa Kwadratura ukazał się jego tom zatytułowany „Elegie”.

Szczegóły

Data:
1 maja
Czas:
17:00 - 18:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*