NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Tony Tarantula & His Bastards i Szewska Pasja – przełożony

13 marca 2020 | 20:00 - 23:30

Już w listopadzie zapraszamy Was na koncert Heima i Lampky w TU!

Jeżeli jeszcze ktoś nie zrobił w życiu “miliona głupich min” to podczas tego wieczoru pełnego naprawdę dobrej muzyki na pewno mu się uda! 🙂

Przybywajcie!

23 listopada (sobota)
start 21:00
TU, ul. Rewolucji 1905r 10, Łódź
bilety: 15 zł przedsprzedaż 20 zł w dniu koncertu

Więcej o zespołach:

Zespół Heima tworzy piątka młodych muzyków z Łodzi, pierwotnie zrzeszonych wspólną znajomością oraz wewnętrzną potrzebą tworzenia autorskiej muzyki. Charakter utworów kształtuje ujmujący wokal w połączeniu z nastrojowymi partiami gitarowymi, klimatycznym brzmieniem trąbki oraz niebanalną warstwą rytmiczną. Style gry i muzyczne inspiracje członków formacji przenikają się wzajemnie pomimo ogromnego zróżnicowania, tworząc połączenie o intrygującej, onirycznej aurze. Zespół powstał z inicjatywy Olgi Stolarek – wokalistki, songwriterki tzw. ”dziewczyny z gitarą”, prezentującej wówczas swój talent na ulicy Piotrkowskiej w Łodzi, powodując coraz większe zainteresowanie ze strony ludzi poprzez nagrywanie i zamieszczanie swoich piosenek w serwisie YouTube. Z biegiem czasu pojawił się pomysł na wzbogacenie tych utworów o inne instrumenty, a następnie stworzenia zespołu. Oficjalnie formacja rozpoczęła swoją działalność pod koniec 2017. Ich inspiracją nie są zespoły bądź artyści, których dałoby się określić jednym, konkretnym gatunkiem muzycznym. Każdym z nich kieruje najprostsza potrzeba ekspresji, tworzenia muzyki wpływającej na emocje własne oraz innych. Główny wpływ na twórczość Heimy mają zespoły/artyści tacy jak: Myslovitz, Sigur Rós, The Dumplings czy Slowdive. Zespół na swoim koncie ma już występ m.in. podczas ostatniej edycji letnich koncertów w ramach Songwriter Łódź Festival 2018, na którym zagrał przed zespołem Sonbird, występ podczas 7 urodzin łódzkiego klubu DOM, na których zagrał jako gość (support) formacji Ted Nemeth oraz wiele samodzielnych koncertów.

Lampky
Pięciu gości z różnych muzycznych światów i różnych miejsc na mapie. Lampky – bo o nas mowa – to projekt założony latem 2017 roku. Powstaliśmy i tworzymy w Warszawie, ale w 4/5 jesteśmy dumnymi Słoikami. Połączyła nas wspólna pasja do tworzenia, grania i dzielenia się swoją muzyką.

Mroźną zimą 2018 roku stworzyliśmy mini-album „Lato 98”, utrwaliliśmy go dla potomnych w studio, a od początku 2019 roku wychodzimy z naszym projektem do ludu. Na scenie częstujemy słuchaczy mieszanką rocka, popu i muzyki alternatywnej, wafelków „Kukuruku”, „Drużyny A” i Piłkarskich Mistrzostw Świata France’98 – czyli esencją naszych lat 90-tych.

Zespół tworzą:
Cezary Płatek – głos, słowa + gitara akustyczna
Adrian „Dziku” Polak – gitara
Adrian „Zima” Zimochocki – bas + backvocal,
Piotr „Wiśnia” Wiśnioch – bębny + instrumenty perkusyjne
Adam „Scooter” Marcinkowski – instrumenty klawiszowe

Lampky 

Szczegóły

Data:
13 marca 2020
Czas:
20:00 - 23:30
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

TU – Rewolucji 1905 r.
Rewolucji 1905 r. 10
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/TuRewolucja/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*