NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Dzień Kobiet – Eliza A. Tkacz, Panilas, OS.SO, hethet

8 marca | 18:00 - 21:00

Już 8 marca, w Dzień Kobiet, zapraszamy Was do posłuchania czterech projektów, na których czele stoją niezwykłe, utalentowane kobiety. Wszystkie pojawiły się już na naszej scenie, a teraz powracają, by wspólnie uczcić ten szczególny dzień.

Przyjdźcie świętować z nami! 🙂

Eliza A. Tkacz mieszka i tworzy w Łodzi, gdzie ukończyła szkołę muzyczną w klasie fortepianu. Pisze teksty, komponuje i produkuje muzykę, aranżuje utwory słowno–muzyczne, gra na instrumentach klawiszowych i śpiewa. Do tej pory swoje produkcje prezentowała głównie w przestrzeni internetowej, gdzie podjęła wyzwanie synergicznego łączenia wszystkich swoich zainteresowań. Reżyseruje i produkuje teledyski, a kompozycje, które tworzy są to zazwyczaj utwory koncepcyjne. Inspiruje się muzyką skandynawską, malarstwem z natury i fotografią artystyczną.Przez niektórych, ze względu na barwę głosu i przestrzeń w muzyce, porównywana jest do Björk, Tori Amos lub Kate Bush.

Panilas to głęboka podróż w gęstwinę kobiecego doświadczenia odbywana w misternie utkanym, elektronicznym wehikule. Bit miesza się z goryczą, jak tusz do rzęs ze łzami w dyskotekowej łazience o piątej rano. Trochę do tańca, trochę do płaczu.
Zdobywczyni Nagrody Tryton dla Największej Osobowości Artystycznej 49. Festiwalu Fama 2019 w Świnoujściu.
Magdalena Sowul – producentka, kompozytorka, wokalistka i klarnecistka. Pisze muzykę do spektakli teatralnych. Absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Gender Studies Instytutu Badań Literackich Państwowej Akademii Nauk. Liderka zespołu ugla.

OS.SO – kompozytorka, autorka tekstów, wokalistka. Jej instrumentem dyplomowym jest gitara basowa, ale gra też na pianinie, perkusji, gamelanie (tradycyjnych indonezyjskich metalofonach i idiofonach).
Twórczość OS.SO to nastrojowe brzmienia, intymne opowieści, wprowadzające w melancholijny, pełen zadumy świat. Nieoczywista rytmika łączy się tu z melodyjnym wokalem, a całość dopełniają teledyski, inspirowane filozofią, literaturą i sztuką.
Wszechstronność, spojrzenie na rzeczywistość z różnych perspektyw i synkretyzm to klucze do tych muzycznych historii.

hethet powstał w Łodzi, w 2017 roku. Tworzą go: Ada Rusinkiewicz (głos, gitara/ukulele) i Daria Płusa (gitara basowa). Współpracują i koncertują z Grzegorzem Śliwką (perkusja). Grają soundtrack do nadchodzącego schyłku cywilizacji i najgorszych wydarzeń z Twojego życia. Ciekawostka: podobno żadnemu zespołowi przed nimi nie udało się sprawić, by ukulele brzmiało tak smutno. Ich debiutancka EP „jesień” ukazała się jesienią 2019 roku.

8 marca (niedziela)
TU, ul. Rewolucji 1905 r. 10
godz. 18:00
Wstęp: 30 zł (bilety dostępne na bramce w dniu koncertu)

Bądźcie z nami w tym pięknym dniu! 🙂

Szczegóły

Data:
8 marca
Czas:
18:00 - 21:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

TU – Rewolucji 1905 r.
Rewolucji 1905 r. 10
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/TuRewolucja/