Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

Marokańskie Andrzejki z El Boudani Mus

Listopad 29 | 21:00 - 23:59

Zapraszamy Was na marokańskie Andrzejki!

Oryginalna muzyka i oryginalne jedzenie wprowadzą nas w ten dzień w wyjątkowy nastrój 🙂

Mustapha, Nomad z Maroka, koncertował TU już w lutym. Wtedy wystąpił solo w typowo etnicznym repertuarze. W lipcu zagrał wraz z zespołem / Marcin Szendoł, Poldek Zawadzkii, Krzysztof Pszczółka a teraz postanowili bawić się z nami w #Andrzejki.

Rockowa i bluesowa stylistyka, rockowe instrumentarium w połączeniu z tradycyjną muzyką Sahary i tradycyjnymi, tamtejszymi instrumentami dają swoisty ”pustynny rock”, przy którym nie da się nie tańczyć! 🙂

Posłuchajcie: https://www.youtube.com/watch?v=aCdsQ2bnXyQ

EL Boudani Mus postanowił też wszystkich przybyłych gości uraczyć marokańskimi #potrawami.

Będzie można spróbować zatem tradycyjnej zupy Harira (w wersji wege) oraz przepysznych słodkości.

Prosimy zatem o rezerwację miejsc wcześniej by EL Boudani Mus wiedział ile gotować 🙂

Zapraszamy!

29 listopada (piątek)
godzina 21:00 – 04:00 (albo i dłużej)
wstęp
70 zł (przedprzedaż) w tym poczęstnek
80 zł w dniu wydarzenia (bez gwarancji poczęstunku
TU, ul. Rewolucji 1905r 10, Łódź
Marokańskie Andrzejki z El Boudani Mus!

Przewidziane są jeszcze dodatkowe atrakcje, o których będziemy informować na bieżąco!

Wiecej o EL Boudani Mus

Mustapha – urodził się w tradycyjnej rodzinie Nomadów i pochodzi z południowej części Maroka, z wioski M’Hamid El Ghizalne, która znajduje się u wrót piasków Sahary. Jest wokalistą, gitarzystą i bębniarzem. Gra na kastanietach – karkabat oraz tańczy. Podczas koncertu muzyk prezentuje tradycyjny, autentyczny folklor oraz muzykę saharyjską graną w obecnych czasach (tu – gitara elektryczna). Utwory śpiewane są w języku Hassani (dialekcie Hassaniya). Piosenki opowiadają o przyrodzie, ludziach, zwierzętach, gwiazdach, miłości, Bogu, pustyni . W zależności od rodzaju występu, muzyk często ubrany jest w tradycyjny strój Nomadów.
Pracuje w Stowarzyszeniu Współpracy Polsko-Marokańskiej „Africae Deserta Project” . W Polsce oraz w Maroko od 2015 r. realizuje projekt “Górale na Saharze – Nomadzi w Beskidach”. Razem z muzykami, instruktorami oraz podopiecznymi Fundacji Braci Golec aktywnie bierze udział w różnych imprezach organizowanych na terenie łuku Karpat Polskich. Bierze udział w redykach oraz uczestniczy w imprezach w ramach projektu „Karpaty Łączą”. Koncertuje w całej Europie, ale najlepiej czuje się w Polsce.
Został zaproszony do nagrania wspólnej płyty z zespołem Dikanda. Na płycie „Devla Devla” znajdują się dwie kompozycje tradycyjna „Africa Zina” oraz „ Yamali charme alah”. Razem z zespołem występował na miesięcznej trasie koncertowej w Polsce i za granicą.
Kocha Saharę, ale umiłował sobie nasze góry Beskidu Śląskiego i Żywieckiego. Dzięki koncertom poznał różnorodność muzyki, stroju, tradycji górali w całym łuku Karpat Polskich.

Obecnie ukazała się płyta CD EL Boudani Mus “Nomad”, na której zagrali również nasi Górale Żywieccy – Kapela Po Pieronie oraz DudySkrzypce (instruktorzy Fundacja Braci Golec)

Muzyk Mustapha El Boudani – grał z takimi zespołami jak” Dikanda – na płycie “Devla Devla”, z Grzechem Piotrowskim – Jazztival w Ustroniu oraz z góralami Beskidu Śląskiego i Żywieckiego, z synem Mike’a Oldfielda z Lukiem – zespół Gypsyfingers.
Marcin Szendoł – multiinstrumentalista z Podbeskidzia. Gra w Loop Orkiestra oraz Mysyic Lab, tworząc muzykę fusion, etno zapętlająca różne gatunki muzyki. Fotograf, filmowiec dokumentujący wszystko co się dzieje w terenie www.nowestudio.pl
Pełny skład zespołu: Mustapha El Boudani, Marcin Szendoł, Poldek Zawadzki, Eryk Urbaniec.

Szczegóły

Data:
Listopad 29
Czas:
21:00 - 23:59
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

TU – Rewolucji 1905 r.
Rewolucji 1905 r. 10
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
https://www.facebook.com/TuRewolucja/