NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Konkretne Muzyczne Kino: The Stone Roses. Made of Stone

19 sierpnia | 19:00 - 21:00

Początki istnienia grupy to formacja The Patrol, założona w 1980 roku przez Iana Browna i Johna Squire’a, wspólne z Andy Couzensem i Simonem Wolsencroftem. Wkrótce Brown opuścił grupę i zaczął śpiewać w nocnym klubie Salford. Squire założył nowy zespół, The Waterfront z wokalistą Kaiserem, którego wkrótce zastąpił Brown. Grupa zmieniła także nazwę na Stone Roses. Skład uzupełniali jeszcze basista Peter Garner (zastąpił go w 1987 roku Gary „Mani” Mounfield), gitarzysta Andy Couzens i perkusista Alan Wren.
Z początku brzmienie zespołu oscylowało wokół goth / punk i miało wiele wspólnego z zespołami typu Joy Division czy Magazine., co można było usłyszeć na singlu „So Young” / ”Tell Me”.
W 1986 roku zespół opuścił Couzens. Rok później miejsce basisty zajął Mani. Grupa nagrała psychodeliczny singiel „Elephant Stone”. Wkrótce wydali wspólnie z Jive i Zomba album w wytwórni Silverstone Records.
Swój debiutancki album zatytułowany „The Stone Roses” wydali w 1989 roku – okazał się on przełomem w historii grupy i wielkim sukcesem. W 1999 roku zdobyli cztery nagrody NME – wygrali w kategoriach: zespół roku, najlepsza nowa grupa, singiel roku („Fool’s Gold” – dotarł do ósmego miejsca na listach przebojów) i album roku.
W 1990 roku wystąpili na słynnym już dziś koncercie na Spike Island przed 27 000 ludzi. Później dali kolejny wielki koncert – tym razem w Glasgow Green. W lipcu nagrali swój ostatni singiel dla wytwórni Silverstone „One Love”, który dotarł do czwartego miejsca na listach.
Grupa postanowiła zdyskontować swój sukces podpisując kontrakt z wielką wytwórnią, ale ich ówczesny wydawca Silverstone nie chciał zwolnić ich z kontraktu, co sprowadziło strony na długą walkę w sądzie. Sprawę udało się pomyślnie rozwiązać dopiero w 1991 roku. W następstwie tych wydarzeń podpisali w końcu kontrakt z Geffen Records.
Pracę nad nowym materiałem rozpoczęli dopiero w 1993 roku. Album nagrywali w studio Rockwell w Walli pracując przez 347 dni po dziesięć godzin dziennie. W końcu w 1994 roku wypuścili na rynek swój drugi album zatytułowany „Secondo Coming”. Płytę wypełniała mocna, bluesrockowa muzyka, skomponowana głównie przez Squire’a. Promował ją singiel „Love Spreads”, docierając do drugiego miejsca na listach przebojów.
W 1995 roku zespół opuścił Reni. Grupa nie podał żadnych konkretnych przyczyn odejścia muzyka. Zapoczątkowało to szereg zmian personalnych i doprowadziło do rozpadu kapeli. Kiedy 1 kwietnia 1996 roku odszedł Squire nie było już szans na przetrwanie, choć zespół koncertował jeszcze do końca roku. Zakończenie działalności Stone Roses ogłosili w październiku Brown i Mani.
W 2012 roku miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Po 16 latach muzycy legendarnego zespołu The Stone Roses postanowili powrócić na scenę. „Made of Stone” to wspaniała podróż przez karierę jednej z najbardziej znaczących brytyjskich grup muzycznych. Uznany reżyser Shane Meadows zdołał połączyć swój wyjątkowy styl, humor i emocjonalną głębię w produkcji, która przedstawia członków The Stone Roses podczas ich codziennych zajęć.
Kulminacyjnym punktem jest niesamowity koncert zespołu w Manchesterze, na którym zjawiło się 220 tysięcy fanów.
Wstęp wolny.

 

Szczegóły

Data:
19 sierpnia
Godzina:
19:00 - 21:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Konkret
Więckowskiego 36
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*