NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

The King Of Swing

26 listopada | 16:30 - 18:30

THE KING OF SWING
26 listopada 2022, 16.30

Woytek Mrozek & The 1st New York Orchestra
„The King Of Swing”
Gościnnie: Maksymilian Mrozek, Pablo Ilnytskyy lub Wojciech Myrczek oraz Ladies Trio

BENNY GOODMAN – GLEN MILLER – FRANK SINATRA – THE ANDREWS SISTERS

Sing, Sing, Sing In The Mood New York Bei mir bist Du shein

Maestro Woytek Mrozek – „… polski klarnecista instrumentalista, kompozytor, aranżer, dyrygent. Należy do grona najwybitniejszych światowych wirtuozów klarnetu i dynamicznych producentów najciekawszych projektów na światowym rynku muzycznym…”

Sam Yehudi Menuhin napisał o Mrozku: „..Gra tego artysty wyróżnia się oprócz znakomitej techniki dużą inteligencją muzyczną oraz ciepłym dźwiękiem, spontanicznością i uczuciowością. Dwa razy występował w renomowanej sali Prinzregententheater oraz w Herkulessaal w Monachium na uroczystych koncertach LMN w obecności Lorda Yehudi Menuhina i Profesora Augusta Everdinga. Nie tylko z powodu jego wysokich kwalifikacji, lecz także wielkiej autentyczności i miłego sposobu bycia – polecam jak najgoręcej Pana Woytka Mrozka wszystkim kolegom muzykom, impresariom, salom koncertowym i sponsorom” (rekomendacja LMN Yehudi Menuhina, Monachium, 10.03.1997)

„… należy do grona poszukiwanych na świecie artystów…”
(artykuł w „Süddeutsche Zeitung” 1998)

„Od samego początku mojej edukacji i kariery wiedziałem, że klarnet i muzyka swingowa, od której w moim życiu wszystko się zaczęło, były moim przeznaczeniem i misją. Dzisiaj misja ta się spełnia. Mam wielką radość zaprezentować wszystkim melomanom dobrej muzyki, miłośnikom muzyki swingowej moją nową płytę CD i zarazem nowy projekt muzyczny “ The King Of Swing”. Pragnę przekazać Państwu wiele radości, ciepła, pozytywnych emocji, uśmiechu, szczerości płynącej prosto z serca…”.

Ten unikalny i jedyny na świecie projekt oddaje hołd twórcom amerykańskiego swingu. Dzisiaj można go nazwać klasyką muzyki swingowej. Maestro Woytek Mrozek w „The King Of Swing” prezentuje najznamienitsze i wysublimowane kompozycje, które wykonywały przed nim: Benny Goodman Orchestra, Glenn Miller Orchestra, Frank Sinatra, Arite Shaw. Entuzjazm i niegasnąca miłość Maestro Mrozka do muzyki swingowej oddają ekscytujący, nostalgiczny i niepowtarzalny klimat muzyki początku ubiegłego wieku. W tym oryginalnym programie scena zamieni się więc w kolebkę muzyki z początku lat ’30 i ’50. Podczas, której usłyszymy najbardziej znane utwory z twórczości: Benny Goodmanna, Glenna Millera, Franka Sinatry. The King Of Swing to show, którego nie mogą przegapić zarówno fani jazzu, swingu, jak i nieuleczalni muzyczni romantycy, którzy pragną się przenieść do 1938 roku na najbardziej znany koncert muzyki swingowej w Carnegie Hall w Nowym Yorku, który wykonała Benny Goodmann Orchestra. Koncert ten okrzyknięto największym wydarzeniem Carnegie Hall. Prestiżowe występy Maestro Woytk Mrozka to błyskotliwe i precyzyjne brzmienie orkiestry i niepowtarzalna barwa klarnetu splatającego wszystkie partie w jedną całość. Energia, perfekcjonizm i autentyczność artystów sprawiły, że programy Woytka Mrozka zyskały najcenniejszą nagrodę: podziw i owacje na stojąco.

Woytek Mrozek & His The 1th New York Orchestra wykonają między innymi: „Don’t be that way”, „Moonlight Serenade”, „American Patrol”, „We’ll Meet Again”, „Chattanooga Choo Choo”, „Pennsylvania 6-5000”, „Dizzy Fingers”, „Clarinet Marmelade”, „What a Wanderful World”, „Strangers on the Shore”, „In the Mood”, „Amapola”, „New York, New York” czy flagowy hit „Sing, Sing, Sing”, który oczarował publiczność całego świata i wiele więcej…

Maestro Mrozek będący wiodącym następcą w dziedzinie Ikon Muzyki Swingowej zaprasza i pragnie zabrać swoich słuchaczy w pełną ciepła, wirtuozerii i pięknej barwy niepowtarzalną podróż do „Świata Muzyki Swingowej”, która będzie jednocześnie wielką międzynarodową trasą koncertową promującą krążek „ Woytek Mrozek & His 1st New York Orchestra – The King Of Swing”.

Koncerty zaplanowane są na rok 2022–2025 i odbędą się w Polsce, Finlandii, Estonii, Szwecji, Norwegii, Niemczech, Holandii, Danii, USA, Chinach i Japonii.

„The King Of Swing”

PROGRAM:

Let’s Dance
Don’t Be That Way nr 2
In The Mood
New York, New York
Amapola
Lady Be Good
Bye, Bye Blackbird
Somewhere Over The Rainbow
Stomping in the Savoy
What a Wonderful World
Come Fly With Me
Pennsylvania 6-5000
Clarinet Marmelade
American Patrol
Mr. Sandman
Begin the Beguine
Fly Me To The Moon
Moonlight Serenade
Orange Colored Sky
We’ll Meet Again
Clarinade
Hora Staccato
Chattanooga Choo Choo
Dizzy Fingers
Strangers On The Shore
Sing Sing Sing


Bilety do nabycia w kasie Filharmonii Łódzkiej oraz na: kupbilecik.pl, bilety24.pl oraz na biletyna.pl.

Szczegóły

Data:
26 listopada
Godzina:
16:30 - 18:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina
Narutowicza 20/22
Łódź, Poland
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia