NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

TEATR FAKTU WARSZTAT DLA MŁODZIEŻY 16+ ORAZ DOROSŁYCH

26 listopada | 12:00 - 18:00

TEATR FAKTU

WARSZTAT DLA MŁODZIEŻY 16+ ORAZ DOROSŁYCH

Data: 26. 11. 2022

Godzina: 12:00 – 18:00

Organizator: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

Miejsce: Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych

Wstęp: bezpłatne

Zapisy: sekretariat@aoia.pl
nr tel. 42 633 26 41

 

„Każde miejsce − gdyby je rozrysować albo zbudować przestrzenny model − jest swoistą siatką nitek, strukturą komunikatów generowanych na różnych poziomach. Te siatki posiadają punkty wspólne. Mając nasłuch na to, co możliwe do wysłyszenia, łączę intuicyjne z wyrozumowanym. Podążam za zasłyszanym słowem, fragmentem zdania, zdjęciem, kadrem z filmu, odnalezionym dokumentem, czy oderwanym guzikiem, aby tworzyć kolejne warstwy narracji. Łączę odnalezione punkty. Zostawiając własne obrazy/znaki w przestrzeni publicznej do rozczytania innym, nie tyle opowiadam, co pozwalam rozwinąć się uchwyconym wątkom. Warsztaty będą swoistym śledztwem, które posłuży do tworzenia indywidualnych śladów.”

Prowadzenie: Weronika Fibich – pracuje z płynną i ulotną materią performatywną, na granicy reportażu i dokumentu. Autorka kilkudziesięciu akcji teatralnych, performansów site-specific i eksperymentów formalnych. Twórczyni filmów dokumentalnych oraz projektów artystycznych. Artystka antydyscyplinarna. Od 1998 roku związana z Ośrodkiem Teatralnym Kana. Równolegle wobec działalności kulturotwórczej, edukacyjnej i programowej w ramach projektów realizowanych przez Ośrodek, od lat buduje autorską drogę twórczą. W polu jej zainteresowań znajdują się działania realizowane w przestrzeni poza/teatralnej; na granicy prywatnego i publicznego. Najczęściej podejmowanym przez nią tematem jest pojęcie pogranicza, w(y)kluczenia, nie/pamięci, tożsamości i (gość)inności. Stosowaną metodą pracy jest „rysunek z pamięci”. Wartość „rysunku” polega na powiązaniu prywatnego z publicznym, wyrozumowanego z intuicyjnym, przypominanego z odczuwanym.

 

Wydarzenie odbywa się w ramach projektu „Ruch kreuje przyszłość”.
Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego. Zadanie jest współfinansowane z dotacji Miasta Łodzi. Honorowy patronat Prezydent Miasta Łodzi.

Szczegóły

Data:
26 listopada
Godzina:
12:00 - 18:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
Zachodnia 54/56
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia