NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Tak Brzmi Miasto: Inkubator – Akademia w Łodzi

15 października 2019 | 18:00 - 20:00

Dołącz do pierwszego, muzycznego inkubatora kariery jako uczestnik lub przyjdź na zajęcia jako wolny słuchacz!
⏩⏩⏩ www.takbrzmimiasto.pl/inkubator/rekrutacja

Jesteś muzykiem, grasz lub śpiewasz w zespole, albo jako menedżer opiekujesz się jakąś grupą? Czujesz, że masz potencjał? Chcesz rozwijać swoją karierę, ale brakuje Ci wiedzy o rynku muzycznym i kontaktów? A może grasz już długo, ale czujesz, że czas spróbować w zupełnie nowy sposób?

Dołącz do pierwszego w Polsce inkubatora muzycznego – programu edukacyjnego Tak Brzmi Miasto: Inkubator, który będzie odbywał się w pięciu miastach Polski: Krakowie, Łodzi, Katowicach, Poznaniu i Toruniu!

Warsztaty Tak Brzmi Miasto. Akademia w ramach programu obejmą cztery główne filary działalności zespołu muzycznego: działalność medialną, koncertową, wydawniczą oraz aspekt biznesowy (finansowy/prawny).

Każdy z kuratorów: Bartosz Stawiarz (Wojtek Mazolewski Quintet), Leszek Biolik, Paweł Hordejuk (Happysad), Agata Trafalska (Kortez), Daga Gregorowicz (DagaDana) specjalizuje się w nieco innych aspektach. Program inkubatora zakłada więc zajęcia „rotacyjne” tak, by każdy kurator odwiedził – jako gość – wszystkie miasta, a uczestnicy programu mogli zdobyć kompletną wiedzę.
Dodatkowo, w każdym z miast przewidziane jest spotkanie z gościem specjalnym, który pogłębi wybrany temat, taki jak na przykład emisja muzyki w radio czy organizacja tras koncertowych.

Naszym kuratorem i Waszym mentorem podczas Tak Brzmi Miasto: Akademia będzie Leszek Biolik: muzyk i producent muzyczny. Grał między innymi z Republiką, Obywatelem GC, Stanisławem Sojką, Maanamem, Robertem Gawlińskim, Elements. Produkował płyty, nagrywał i współpracował między innymi z Brodką, The Car is On Fire, Marcinem Rozynkiem, Małgorzatą Ostrowską, Fiolką, Misią Ff, T.Love, Justyną Steczkowską, Grzegorzem z Ciechowa, Magnificent Muttley, 8 Lat w Tybecie i innymi. Założyciel i współtwórca fundacji Otwarta Scena, zajmującej się nagrywaniem i promowaniem video sesji LIVE dla ciekawych młodych artystów. Do tej pory fundacja zrealizowała około 120 nagrań dla ponad 40 artystów.
W Inkubatorze Leszek wesprze uczestników szczególnie w takich tematach, jak produkcja muzyczna i współpraca między zespołem, wytwórnią i producentem.

➡ Harmonogram:

Wykłady:

15.03
4.04 (gość: Paweł Hordejuk)
16.04 (gość: Bartek Stawiarz)
7.05 (gość: Agata Trafalska)
4.06 (gość: Daga Gregorowicz)
3.09 (gość specjalny: Piotr Stelmach)
1.10

Spotkania społecznościowe:

19.03
23.04
18.06
15.10

➡ Rekrutacja (czas na wysyłanie zgłoszeń) trwa do 15 lutego 2019 roku
➡ Wyniki rekrutacji ogłoszone zostaną do 20 lutego 2019 roku
➡ Start zajęć: marzec 2019 roku

Zapisy ⏩⏩⏩ www.takbrzmimiasto.pl/inkubator/rekrutacja

Tak Brzmi Miasto: Inkubator kierowany jest do obiecujących zespołów, ich menadżerów oraz muzyków, którzy sami chcą zarządzać swoją karierą. To rodzaj “lotnej akademii biznesu muzycznego”, która będzie odbywać się cyklicznie w 5 miastach Polski: Krakowie, Katowicach, Poznaniu, Łodzi i Toruniu.

Oprócz pracy z kuratorem, na uczestników Inkubatora czekają integrujące lokalną scenę muzyczną spotkania społecznościowe, indywidualne konsultacje kariery on-line i wiedza przekazywana przez pozostałych kuratorów i gości programu: uznanych muzyków, menedżerów muzycznych i dziennikarzy. Najlepsi z zakwalifikowanych wezmą udział w 10-dniowym obozie szkoleniowym w Krakowie w sierpniu br., na którym pogłębią zagadnienia poznane na części warsztatowej. Uczestnicy projektu będą także mogli skorzystać z refundacji kosztów podróży i zakwaterowania w trakcie ich wyjazdów na festiwale, konferencje czy koncerty poza granicami miasta (i kraju).

Program dla zakwalifikowanych uczestników jest bezpłatny pod warunkiem regularnego udziału w zajęciach (minimum 80 procent obecności).

Główny organizator: Centrum Kultury Dworek Białoprądnicki
Współpraca merytoryczna i promocyjna: Krakowska Scena Muzyczna
Partnerzy Główni i partnerzy odpowiedzialny za realizację programu w poszczególnych miastach: Kujawsko-Pomorskie, Katowice Miasto Ogrodów, Łódzkie Centrum Wydarzeń, Songwriter Łódź Festiwal, Wydział Kultury Miasta Poznań, Kołorking Muzyczny, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Fundacja Nie.Art
Partnerzy: Music Export Poland, składmuzyczny.pl, Centrum Kultury Dwór Artusa

Projekt współfinansowany przez Wydział Kultury Gminy Miejskiej Kraków, przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Województwo Kujawsko-Pomorskie.

Szczegóły

Data:
15 października 2019
Czas:
18:00 - 20:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Łódzkie Centrum Wydarzeń
Piotrkowska 87
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*