NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

 

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

ADULT. / PLACK BLAGUE

22 marca | 20:00 - 23:30

ADULT. (USA)
http://www.adultperiod.com/
https://www.facebook.com/adultperiod
Adult. powraca! Nowy album Becoming Undone ukaże się lada dzień. Poziom poprzedniej płyty każe twierdzić, że i ten krążek potwierdzi wszystkie superlatywy, jakimi obdarzaliśmy ich w przeszłości. Już niedługo, 22 marca przekonamy się o tym w łódzkim klubie DOM.
Istniejący od końca lat 90. duet zyskał status instytucji firmującej doskonałą muzykę, łączącą electro, pop, punk, postpunk i eksperyment. Adult. to nie tylko projekt muzyczny, mamy do czynienia z pełnowymiarowym, multimedialnym konceptem, gdzie super muzyce towarzyszy sensowny przekaz, a wszystkie wydawnictwa stanowią także niezwykłe artefakty wizualne.
Od początku lat 2000. Nicola Kuperus i Adam Lee Miller kreatywnie rozwinęli koncept electroclashowego powrotu do brzmień lat 80. Od serii singlowych przebojów Hand To Phone, Nausea, Lovesick; kapitalnych albumów jak Anxiety Always, poprzez rozszerzające minimalistyczną elektronikę o gitary Gimme Trouble czy Why Bother? – każdy odkrywał nowe terytorium inspiracji. Kolejne The Way Things Fall i This Behaviour, Detroit House Guests to kolejne kroki w kunszcie Adult. Doskonałe albumy ukazujące duo umiejętnie balansujące między electropopem, dance punkiem i quasi awangardowym wyrafinowaniem.
Adult. pochodzi z Detroit, miasta wyjątkowego dla historii techno i electro. Duet godnie kontynuuje i rozwija pionierską schedę. Adult. znaczy muzyka dla ciała ducha i umysłu i oka. Coś na kształt audiowizualnego przedsięwzięcia, sytuującego się pomiędzy sceną artystyczną a dynamiką undergroundowego klubu. Adam i Nicola to wszechstronni twórcy realizujący autorskie filmy, sound instalacje, video i fotografie. Niepowtarzalne fotogramy znajdziemy na okładkach ich płyt jak i w galeriach. Manufaktura pomysłów Adult. ma na koncie remiksy (m.in. Pet Shop Boys, Tuxedomoon, John Foxx, Fischerspooner), jak także współpracę z artystami, takimi jak Michael Gira (Swans) czy Douglas Mccarthy (Nitzer Ebb). Każda kolejna realizacja jest odrębną kombinacją treści, dźwięków i obrazów; chwytliwych melodii, wyszukanych zdjęć i grafik. Można być pewnym, że taki będzie także najnowszy album Adult. zatytułowany Becoming Undone, promowany trasą wiosną 2022.
____________________________________________
PLACK BLAGUE (USA)
https://www.facebook.com/plackblague
https://cvltnation.com/interview-tour-with-queer-noise…/
Adult. supportowany będzie przez Plack Blague (alias Rawsa Schlesingera). Gra słów zawarta w nazwie zespołu koresponduje z etykietą nadaną granej przez niego muzyce: EBM prezentowany przez Plack Blague to… Electronic Blague Music. Plack Blague to queer noise, bang electro, gabber punk, mocna drum maszyna, wrzaskliwe, zdeformowane wokale; mocny beat plus łańcuchy, ćwieki, czarne skóry… 1000% image. Spektakularne shows Plack Blague przeszły juz do legendy. Radykalny, skórzany image wiązać można z modelem projektów typu Catholic Boys In Heavy Leather, momentalnie kojarzy się też z rysunkami Tom Of Finland. Oprócz totalnego wyglądu, pasji do ekstremalnej SM/homoseksualnej estetyki, mamy tu demonstrację miłości do super dźwięków. Plack Blague to także mocna muzyka… Od parodii YMCA, do super serio kawałków Deutsch Amerikanische Freundschaft; od power dziedzictwa Nitzer Ebb / 242 aż do humoru made by Frankie Goes To Hollywood. Blaga? Pastisz? Sadyzm? Masochizm? Pejcze plus hałas – przygotujmy się na doskonały wykon / heavy electro beat!
———————————————
ADULT./PLACK BLAGUE
22.03. (WTOREK)
ŁÓDŹ DOM
UL. PIOTRKOWSKA 138/140
BILETY 60ZL (PRZEDSPRZEDAŻ INFO SOON). 80ZL W DNIU KONCERTU.

Szczegóły

Data:
22 marca
Godzina:
20:00 - 23:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Klub DOM
Piotrkowska 138/140
Łódź, łódzkie Polska
Zobacz stronę Miejsce wydarzenia

Komentowanie wyłączone