NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Stand-up Piotrkowska

12 lipca 2018 | 21:00 - 23:00

Bezpłatnie

„Stand-up Piotrkowska”

05.07. -30.08.2018

 

W okresie letnim propozycja wydarzeń odbywających się w plenerze ulicy Piotrkowskiej jest wyjątkowo bogata. W nadchodzące wakacje oprócz dziesiątek koncertów, spektakli, pokazów artystycznych i innych wydarzeń prezentowane będą również cykliczne występy typu stand-up. Łódzkie Centrum Wydarzeń wychodzi naprzeciw zyskującej na popularności formie rozrywki i zapowiada organizację serii otwartych spotkań ze stand-upem na Piotrkowskiej.

Zrodzona w Wielkiej Brytanii sztuka posiada wieloletnią tradycję, w Polsce natomiast dopiero się rozwija. Stand-up to improwizowany występ komika przed publicznością, w którym na pierwszy plan wysuwa się osobowość samego artysty. Należy być przygotowanym na to, że występujący omijają bezpieczne tematy a wręcz przeciwnie, dotykają tabu i szokują widza. Nie chodzi jednak tylko o rozbawienie publiczności, prawdziwy stand-up ma również zmusić do refleksji.

Do współpracy nad nowym projektem „Stand-up Piotrkowska” zaproszono jednych z najlepszych komików w Polsce. Zobaczymy gwiazdy HBO Stand-up Comedy Club i Comedy Central Prezentuje, i zarazem doświadczonych wirtuozów groteski. Zaproszeni będą prezentowali swój program zgromadzonej w pasażu Rubinsteina widowni w każdy czwartek lipca i sierpnia. Kameralna scena stanie wśród stolików należących do pobliskich lokali. Właściciele kawiarni i restauracji przy pasażu są entuzjastycznie nastawieni do Stand-up Piotrkowska. Występujący tam komicy tacy jak Antoni Syrek-Dąbrowski, Sebastian Rejent czy Piotr Szumowski z pewnością wprowadzą łodzian w weekendowy nastrój nieco wcześniej. Co czwartek, o godzinie 21.00 będzie prezentować się inna postać.

Najbliższy, i zarazem inaugurujący występ odbędzie się już 5 lipca, a w roli głównej zobaczymy Jaśka Borkowskiego. Jest jednym z najbardziej charakterystycznych polskich komików. Występować zaczął dzięki Stand-up Polska w 2010 roku, zdobywając w tym czasie uznanie i sympatię widzów, swoim zaskakującym i emocjonalnym stand-upem. Występował m.in. w Comedy Central Prezentuje, w programach Kuby Wojewódzkiego i „Tylko Dla Dorosłych” oraz na roastach Szymona Majewskiego i Tego Typa Mesa. W line-upie znajduje się wspomniany już wcześniej Syrek-Dąbrowski, improwizator i scenarzysta obecny na polskiej scenie komediowej od 2010 roku oraz Piotr Szumowski mający na koncie występy w ponad trzydziestu krajach, na pięciu kontynentach. Na sam finał zobaczymy Sebastiana Rejenta.

Na liście występujących nie mogło zabraknąć również kobiety. Agnieszka Matan odwiedzi scenę na Piotrkowskiej 19 lipca i opowie, dlaczego chciałaby, żeby ktoś kiedyś powiedział o niej humorystka, czyli według PWN „człowiek skłonny do ujmowania spraw od strony komicznej”.

Wstęp na Stand-up Piotrkowska jest bezpłatny. Mimo, że w Łodzi odbywa się wiele wydarzeń tego typu, to jeszcze nigdy tłem dla występów typu stand-up nie była przestrzeń głównej ulicy miasta. Dodatkowo jest to miejsce, gdzie komik możliwość aby przetestować swoje umiejętności improwizacyjne ze względu na bardzo bezpośredni kontakt z widownią.

 

Organizator jest przekonany, że rozrywka serwowana formie stand-upu będzie świetnym uzupełnieniem kulturalnego harmonogramu wydarzeń ŁCW, i że łodzianom spodoba się taka propozycja spędzenia wolnego czasu.

 

Dokładny harmonogram występów „Stand-up Piotrkowska”:

 

  1. 05.07.2018 Jasiek Borkowski
  2. 12.07.2018 Antoni Syrek-Dąbrowski
  3. 19.07.2018 Agnieszka Matan
  4. 26.07.2018 Piotr Szumowski
  5. 02.08.2018 Karol Kopiec
  6. 09.08.2018 Maciek Adamczyk
  7. 16.08.2018 Cezary Jurkiewicz
  8. 23.08.2018 Błażej Krajewski
  9. 30.08.2018 Sebastian Rejent.

 

Początek wydarzenia o godz. 21.00. Miejsce: Pasaż Rubinsteina.

Organizator: Łódzkie Centrum Wydarzeń.

Szczegóły

Data:
12 lipca 2018
Godzina:
21:00 - 23:00
Koszt:
Bezpłatnie
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce wydarzenia

Pasaż Rubinsteina
Pasaż Rubinsteina
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*