NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Stacja wyobraźnia – László Kis

21 maja 2019 | 17:00 - 18:00

Wystawa fotograficzna

Wernisaż: 21.05.2019 r. (wtorek), godz. 17.00, Mała Galeria ŁTF na Eksocu,
Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny Uniwersytetu Łódzkiego,
Łódź, ul. Rewolucji 1905 r. nr 37. Wystawa będzie czynna do 17.06.2019 r.

László Kis – Węgry

Mamy zaszczyt przedstawić Państwu fotografie László Kis. Kolejnego prezentowanego w Małej Galerii ŁTF na Eksocu twórcy z Węgier. Jest z jednym z założycieli, współpracującego od wielu lat z Łódzkim Towarzystwem Fotograficznym, Koła Fotograficznego im. Hugó Wesel z Kiskunfélegyháza.

László Kis jest fotografem w pełni ukształtowanym. Doskonale zdaje sobie sprawę z tego, w jaki rodzaj intelektualnej przygody chce wciągnąć widza. Jego fotografie pokazują jak całkiem zwyczajne przedmioty czy też zjawiska mogą stać się niezwykłe dzięki fotografii. Przechodzimy obok nich, nie poświęcając im większej uwagi, jednak przez to, że zostały dostrzeżone i sfotografowane stały się znaczącymi. To taki rodzaj konceptualnej gry, do której zaprasza nas László, zachęcając żebyśmy poprzez jego prace spojrzeli na otaczający nas świat w sposób inny niż dotychczas. Prezentowane
prace pokazują, jak kruche i ulotne zjawiska mogą nabrać nowego znaczenia. To natura stworzyła te efekty, on potrafił je jedynie dostrzec, odkrywając w ten sposób ich bardziej abstrakcyjne znaczenie. Prezentowane prace potwierdzają również to, że artystyczny potencjał, jeżeli się tylko uważnie patrzy, można dostrzec w dowolnym miejscu. Fotografie zostały wykonane na stacji kolejowej w rodzinnym mieście László Kis w Kiskunfélegyháza. Opuszczone wagony kolejowe, rozkład, rdza … ale od czego wyobraźnia.
dr Zbigniew Głuszczak

Koło Fotograficzne im. Hugó Wesel w Kiskunfélegyháza powstało w maju 2007 roku w Kiskunfélegyháza na Węgrzech. W 2009 r. przyjęło imię Hugó Wesel, jednego z pierwszych fotografików – posiadał własne atelier – żyjącego i tworzącego w tym mieście. Klub jest organizatorem międzynarodowego konkursu fotograficznego i towarzyszącej mu wystawy. Jego członkowie biorą udział w konkursach i wystawach fotograficznych organizowanych na całym świecie.
Imre Kiss Czakó

Szczegóły

Data:
21 maja 2019
Godzina:
17:00 - 18:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Wydział Ekonomiczno-Socjologiczny UŁ
POW 3/5
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*