NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Witoldem Szabłowskim

26 listopada 2018 | 17:00 - 18:30

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego i Dyskusyjny Klub Książki przy WBP zapraszają 26 listopada 2018 r. o godz. 17.00 na spotkanie z Witoldem Szabłowskim. Spotkanie poprowadzi Anna Minkina.

Witold Szabłowski – dziennikarz i reporter przez wiele lat związany z „Gazetą Wyborczą”, a od niedawna z redakcją „Dzień Dobry TVN”. W Turcji mieszkał i studiował blisko dwa lata. Za cykl reportaży o Turcji publikowanych w „Dużym Formacie” i „Wysokich Obcasach” otrzymał kilka nagród dziennikarskich, w tym Nagrodę im. Melchiora Wańkowicza 2007 i wyróżnienie Amnesty International. Za wydany w 2010 roku zbiór reportaży „Zabójca z miasta moreli” otrzymał nagrodę im. Beaty Pawlak oraz nominację do Nagrody Literackiej Nike 2011. Książka otrzymała również nagrodę brytyjskiego PEN-Clubu, a w 2013 r. w Stanach Zjednoczonych została uznana za jedną z najważniejszych książek przetłumaczonych na język angielski. Ukazała się już w dziesięciu krajach.
Nowe wydanie zbioru reportaży o współczesnej Turcji „Merhaba” autor wzbogaca subiektywnym słownikiem pojęć, które jego zdaniem są nieodzowne dla zrozumienia tego fascynującego kraju.

Anna Minkina – literaturoznawczyni i animatorka kultury. Współtworzy inicjatywę PreTekst organizującą spotkania autorskie z pisarzami.

Wstęp wolny. Zapraszamy!

Szczegóły

Data:
26 listopada 2018
Godzina:
17:00 - 18:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi
Gdańska 100/102
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*