NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie z Piotrem Sowińskim

25 listopada | 18:00 - 20:00

Zapraszamy na spotkanie poświęcone najnowszej książce Piotra Sowińskiego pt. „Zapomniana misja”.

O książce:

Jesień 1988. Weteran Powstania Wielkopolskiego – Jan Fontowicz, zostaje zamordowany. Prowadzący śledztwo prokurator – pochodzący z Łodzi Paweł Jasiński – ma wątpliwości, co do rzetelności miejscowej milicji. Wykorzystuje fakt, że na pogrzeb przyjechał jego przyjaciel z czasów łódzkich, porucznik Kostecki. Jedno z wcześniejszych śledztw spowodowało, że Kostecki wylądował w szpitalu psychiatrycznym, przez problemy zdrowotne na tle nerwowym, stając się obiektem kpin ze strony kolegów. Ta okoliczność spowodowała, że porucznik MO bez większych problemów uzyskał długotrwałe zwolnienie lekarskie i może nieoficjalnie wesprzeć prokuratora w szukaniu zabójcy.
Obaj rozpatruj
ążne wątki: od politycznego, poprzez zemstę, do typowo rabunkowego. Wszystkie tropy zdają się być fałszywe. Wydaje się, że kapitan Fontowicz został zamordowany przez przypadek.

 Piotr Sowiński debiutował w roku 2018 książką „Mecz o życie”. Jest laureatem konkursów literackich („Ikarowe strofy” w roku 2017, „O Różę Karoliny” w roku 2018). W roku 2017 jego opowiadanie a pod tytułem „Niebieski koralik” zostało nagrodzone laurem trzeciego miejsca w konkursie „Złoczyńcy w uzdrowisku”. W roku 2018 inne opowiadanie, pod tytułem „Powrót”, zostało wyróżnione na kolejnej edycji tego konkursu literackiego. Obydwie opowieści znalazły się zbiorach pokonkursowych opowiadań. Za opowiadanie pod tytułem „Budychy” był nominowany do Nagrody Literackiej Winiarki, następnie został laureatem trzeciego miejsca w Ogólnopolskim Konkursie Literackim im. Jana Pocka. Opowiadanie pod tytułem „Pogórzanin” znalazło się w pokonkursowym wydawnictwie (jesień 2019). W tym samym czasie ukazała się druga książka autora pt. „Najniższy krąg piekła”. Latem 2020 roku ukazała się kolejna książka „Akcja Wiernych” rozgrywa się w 1942 w wcielonej do III Rzeszy Łodzi. Pod koniec roku 2020 została wydana powieśćŁowcy”, której tematyka nawiązuje do afery „łowców skór”. W swoich książkach autor przyjmuje konwencję kryminału, ale to, o czym pisze nie wpisuje się do końca w schemat gatunku. To tylko pretekst do poruszenia problemów i zagadnień, związanych z tematyką historyczną i społeczną. Cechą charakterystyczną książek Piotra Sowińskiego jest specyficzne poczucie humoru.

Biblioteka TUVIM
ul. Tuwima 46

25 listopada (piątek) o godz. 18:00

Spotkanie poprowadzi Marcin Szymański

Szczegóły

Data:
25 listopada
Godzina:
18:00 - 20:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Biblioteka Miejska w Łodzi – Filia 63 Tuvim
Tuwima 46
Łódź, łódzkie Poland
+ Google Map