Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

Spotkanie z Marcinem Filipowiczem

Październik 18 | 17:00 - 19:00

Spotkanie z Marcinem Filipowiczem

Spotkanie z Marcinem Filipowiczem – pracownikiem filii Karolew Poleskiego Ośrodka Sztuki na temat twórczości jego ojca – Kornela Filipowicza. Wieczór wzbogaci pokaz zdjęć. Rozmowę poprowadzi dziennikarka-Anna Groblińska.

Po spotkaniu będzie można kupić (w cenach niższych niż w księgarni) książki: „Najlepiej w życiu ma twój kot. Korespondencja Wisławy Szymborskiej i Kornela Filipowicza” oraz wybór opowiadań „Romans prowincjonalny i inne historie”.
 Kornel Filipowicz-pisarz, współautor (wraz z T. Różewiczem) scenariuszy do filmów Stanisława Różewicza m.in.” Moje miejsce na ziemi” ,”Głos z tamtego świata”, „Piekło i niebo” . Od października 1967 roku do śmierci był związany z poetką Wisławą Szymborską, nie łączył ich jednak nigdy związek małżeński ani wspólne mieszkanie. W 2016 roku opublikowano ich korespondencję – zbiór pt. Listy: „Najlepiej w życiu ma twój kot”. Na fali zainteresowania korespondencją ukazał się wybór opowiadań Filipowicza „Moja kochana, dumna prowincja”, a ostatnio „Romans prowincjonalny i inne historie”. Pisarz był zapalonym  wędkarzem, co znalazło odbicie w jego twórczości. Jego książki tłumaczono m. in. na język : francuski, hiszpański, niemiecki, rosyjski, serbski, ukraiński. W przygotowaniu przekład mikropowieści na język angielski.

Wstęp bezpłatny/Obowiązują zapisy.

Szczegóły

Data:
Październik 18
Czas:
17:00 - 19:00
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Poleski Ośrodek Sztuki – filia Karolew
Bratysławska 6a
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://pos.lodz.pl/