NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie dla twórców

8 sierpnia 2019 | 18:00 - 19:30

A mama i tata mówili żeby zająć się czymś pożytecznym…a Ty i tak miałaś/eś potrzebę by tworzyć.
Później zaczęły się już dobrze znany roller coaster. Na zmianę unosiło Cię w trakcie procesu tworzenia by znowu wepchnąć Cię w otchłań zwątpienia i niezadowolenia. Znasz to? 🙂
A jeżeli Ci powiem, że każdy artysta doskonale zna to doświadczenie? 🙂 Spokój przychodzi. Z czasem. A co może pomóc już teraz? Świadome spojrzenie na swój proces twórczy! Skąd to wiemy? Przyjdź i spotkaj się z innymi artystami by zacząć tworzyć swoją własną drogę do świadomej pracy, która zamiast ciągłych rozterek po prostu przynosi oczekiwane rezultaty!

Zapraszamy Cię na początek cyklu spotkań ŻYĆ BY TWORZYĆ, TWORZYĆ BY ŻYĆ

POROZMAWIAMY O:
– etapach procesu twórczego
– rozterkach i emocjach twórców
– co pomaga co przeszkadza w tracie pracy

DLACZEGO WARTO PRZYJŚĆ NA SPOTKANIE?

Obie jesteśmy artystkami chodź z bardzo różnym stażem.
Doskonale wiemy jak trudno tworzyć kiedy dookoła jak i w naszej głowie wiele krytycznych opinii, które podkopują Twoją wiarę w siebie i to co robisz.
Wiemy jak ważne jest by wreszcie wyjść ze swojej samotni by czerpać z doświadczenia oraz wsparcia innych artystów.

Cel spotkania jest rozpoczęcie CYKLU SPOTKAŃ DLA TWÓRCÓW, w trakcie którego będziemy przyglądać się swojemu własnemu procesowi tworzenia by w efekcie:
– określić kierunek swoich działań
– zwolnić z pracy wewnętrznego krytyka
– inspirować się i wzajemnie wspierać
– nabrać siły i pędu w działaniu.

DLA KOGO?
Zapraszamy wszystkich młodych, dojrzałych jak i dojrzewających artystów.
→ Nie ma znaczenia w jakiej dziedzinie działasz (malarstwo, śpiew, pisanie, fotografia, muzyka, teatr….) bo każdy z nas jest TWÓRCĄ.
→ Nie ważne czy uważasz, że coś osiągnęłaś/osiągnąłeś w swoich działaniach czy nie.
→ Nie ważne czy dzisiaj mówisz o sobie Artysta czy masz jakiś dylemat z tą nazwą dla siebie 😉

Czas trwania spotkania: 2 godziny (dla chętnych kontynuacja po spotkaniu w „podgrupach” 😉 )

SPOTKANIE JEST BEZPŁATNE ale prosimy o zapisanie się przez formularz
Zapisz się -> http://bit.ly/2LGa7KS

O nas:

AGNIESZKA KOŁODZIEJCZAK
Urodzona w Łodzi artystka i filozof opisuje swoje życiowe historie w obrazach i wierszach.
Jej niezwykle bogata plastycznie, wykonana pędzlem autobiografia toczy się w znacznie różniących się od siebie rozdziałach. W pierwszym rozdziale młodej dziewczyny powstawały obrazy odkrywcze, w radosnych kolorach, popadające w zachwyt pięknem otaczającego świata. W rozdziale dojrzewającej kobiety, rozkwitają emocjonalnie żywsze kolory i kształty, wkracza jej ekspresja z konsekwentnym doskonaleniem własnego stylu, i z ciągłym, wnikliwym poznawaniem nowych środków wyrazu. Następny najtrudniejszy rozdział utkany jest z bólu… Ciężki upadek czyli wypadek, trudy przetrwania wewnątrz siebie, trening siły charakteru, ciemne błękity dylematów, przepastna sepia świadomej rozpaczy, lizanie ran. A w następnym odcinku, jak w serialu niemieckim “Schlechte Zeiten, guten Zeiten” rozchodzą się ultramarynowe chmury, pojawia się z powrotem ciepła żółcień. Teraz więc w optymistycznym nastroju Agnieszka mówi: “W tej chwili czuję niesamowity spokój, bo wiem że wiele spraw się wyjaśniło, mam pracę, tworzę w tej chwili i czuję potrzebę kobiecości, rodzenia się kobiecości. Nastrój kobiety, która wie, że ten rok bardzo dużo zmieni i że ma za sobą wiele decyzji, może bolesnych, ale potrzebnych. Dlatego jest przez to silniejsza niż kiedyś.”
Wspiera innych artystów i prowadzi galerię sztuki MEOK w Łodzi.

Małgorzata Wlaźlak o sobie
Od wielu lat jestem zafascynowana drugim człowiekiem. Naszą siłą, mocą, złożonością i emocjonalnością. Moje poszukiwania rozpoczęły się od mnie samej a następnie zaczęły przejawiać się w moich działaniach. O pięknie, które dostrzegam w drugim człowieku opowiadam jako fotografka, baśniarka, tancerka, osoba wspierająca innych w ich własnej podróży do siebie. Moja droga zaczęła się od momentu gdy zaczęłam zgłębiać w sobie tematykę kobiecości i nad nią pracować. Od tego czasu nieustannie uczę się podążać za głosem serca. Pozwala mi ono również słyszeć w innych to co niewypowiedziane. Uważam, że to właśnie słuchając podszeptów mojej duszy udaje mi się tworzyć piękne, dotykające serc baśnie. Jako fotografka staram się zawsze dotknąć głębiej i pokazać duszę fotografowanej osoby. Praca z ciałem, którą pogłębiam na różnych warsztatach oraz w ramach własnej praktyki medytacji w ruchu (którą prowadzę dla innych), pozwala mi natomiast świadomie prowadzić proces doświadczania siebie na płaszczyźnie energii i ciała. Nauczyłam się, że kiedy czuję, że coś jest dobre to takie jest i kropka 🙂

Szczegóły

Data:
8 sierpnia 2019
Czas:
18:00 - 19:30
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Galeria MEOK
Piotrkowska 46
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.meok.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*