NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Spotkanie autorskie z Anną Kamińską

26 września 2019 | 18:00 - 19:30

Zapraszamy serdecznie i prosimy o udostępnienie 🙂

#NocKsięgarń w Łodzi trwa do 26 września!
W najbliższy czwartek o godz. 18.00 odbędzie się przełożone spotkanie z Anną Kamińską – pisarką, autorką świetnych biografii polskich himalaistek. Serdecznie zapraszamy!

Z OSTATNIEJ CHWI!
Anna Kamińska została laureatką festiwalu Książka Górska Roku na Festiwalu Literatury Górskiej w Lądku-Zdroju. Grand Prix w kategorii biografie górskie za: “Halina. Dziś już nie ma takich kobiet. Opowieść o himalaistce Halinie Krüger-Syrokomskiej” Wydawnictwo Literackieg. GRATULUJEMY!

Spotkanie autorskie z Anną Kamińską
26 września, godz. 18.00
Księgarnia Ossolineum w Łodzi
ul. Piotrkowska 181
Wstęp wolny

Spotkanie autorskie z Anną Kamińską
Anna Kamińska – absolwentka polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka książek: Odnalezieni. Prawdziwe historie adoptowanych (2010) oraz bestsellerowych biografii: Haliny Krüger-Syrokomskiej Halina (2019), Wandy Rutkiewicz Wanda (2017) i Simony Kossak Simona (2015). Za tę ostatnią nominowana do Nagrody Literackiej Prezydenta Miasta Białegostoku im. Wiesława Kazaneckiego. Laureatka tej nagrody za wydaną w 2017 roku książkę Białowieża szeptem. Historie z Puszczy Białowieskiej.

Prowadzenie powierzyliśmy Paulinie Frankiewicz, dobrej duszy Księgarni. Paulina to łodzianka z urodzenia i z wyboru. Z wykształcenia filozofka (obecnie doktorantka na UŁ) i księgarka. Redaktorka gazety Literackiej towarzyszącej festiwalowi Literacki Sopot. Mówi, że poza czytaniem i pisaniem potrafi niewiele, więc stara się robić to zawodowo. Pisze i rozmawia o książkach, publikuje w branżowej prasie oraz na autorskim blogu Do dzieła (www.dodziela.com.pl). Wierzy, że słowo ma wielką moc.

Szczegóły

Data:
26 września 2019
Czas:
18:00 - 19:30
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Księgarnia Ossolineum
Piotrkowska 181
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map