NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

NIKT. Spotkanie z Maciejem Kaźmierczakiem

10 marca | 18:00 - 19:30

Zapraszamy na spotkanie wokół najnowszej książki Macieja Kaźmierczaka pt. NIKT (Muza). Z autorem porozmawia Łukasz Barys.
📙 O książce: Zło ma wiele imion, jedno z nich to NIKT. Mroczna i brudna historia przesiąknięta tym, co w człowieku najniebezpieczniejsze – poczuciem bezkarności.
W łódzkiej kamienicy znaleziono ciało młodej kobiety. Podkomisarz Kamila Szolc podejrzewa, że została zamordowana, a sprawca nieudolnie upozorował jej samobójstwo. W tym samym mieszkaniu dokładnie rok wcześniej zginęła inna dziewczyna. Oficjalną przyczyną śmierci było także samobójstwo. Obecne wydarzenia rzucają jednak nowe światło na sprawę sprzed roku. Śledczy wkrótce dostają kolejne zgłoszenie. Choć zbrodnia różni się od wcześniejszych, intuicja podpowiada Szolc, że sprawa tej dziewczyny może być kluczem do rozwiązania zagadki. Ma nadzieję, że jej zeznania pomogą skierować śledztwo na właściwe tory. Ale ofiara nie jest skora do współpracy, a na pytanie, kto ją skrzywdził, drżącą ręką zapisuje tylko jedno słowo: NIKT…
📙 Maciej Kaźmierczak – autor kryminałów i thrillerów. Ukończył polonistykę na Uniwersytecie Łódzkim. Prowadzi pesymistyczny profil Lepiej nie będzie, jest także znany pod pseudonimem Poważny Postczłowiek. Mieszka w Łodzi.
📙 Spotkanie poprowadzi Łukasz Barys – laureat tegorocznych Paszportów Polityki za książkę „Kości, które nosisz w kieszeni”. Autor książki poetyckiej Wysokie słońce (Łódź/Kraków 2020). Mieszka w Pabianicach.
📙 Zapraszamy do udziału w spotkaniu stacjonarnie w DD. Nie przewidujemy streamu. Obowiązują bilety w cenie 5 złotych lub zakup książki autora w naszej księgarni. Do kupienia wcześniej w księgarni lub bezpośrednio przed spotkaniem. Nie przyjmujemy zapisów, liczba miejsc jest ograniczona i zgodna z obostrzeniami sanitarnymi.
💙💛 Pieniądze z zakupionych przez Was biletów przeznaczymy w całości na pomoc Ukrainie. Prosimy o płatność gotówkową

Szczegóły

Data:
10 marca
Godzina:
18:00 - 19:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Do Dzieła
Próchnika 3
Łódź, łódzkie Poland
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*