NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Antoni Michnik/Jak brzmiała pierwsza wojna światowa?

24 sierpnia 2019 | 17:00 - 19:00

Jak brzmiała I Wojna Światowa?Jak zmieniła audiosferę w Europie i poza nią? Jaka jest performatyka audiosfery historycznego wydarzenia? Co to ensoniment? Czym jest dźwiękowa nowoczesność?

To wszystko pytania, które zadaję pracując nad doktoratem poświęconym audiosferze I Wojny Światowej. Ale audiosfera Wielkiej Wojny to nie tylko huk wybuchów i terkot karabinów. To również wszystko to, co dzieje się z dala od linii frontu, w państwach gdzie zmobilizowano wszystko – także uszy i dźwięki.

Zapraszam na quasi-seminaryjne spotkanie wokół roboczego fragmentu jednego z rozdziałów doktoratu – dotyczącego audiosferze obozów jenieckich okresu wojny. Przyjrzymy się praktykom muzycznym wybranych obozów, a także wsłuchamy się w efekty prowadzonych w niektórych z nich eksperymentom z nagraniami etnolingwistycznymi. Zapraszam prosząc o krytykę, punktowanie mojego work in progress, wskazywanie słabych stron, niekonsekwencji i uproszczeń. Zapraszam do rozmowy.

Antoni Michnik- doktorant w IS PAN, absolwent IHS UW, historyk kultury, performer. Członek założyciel researchersko-performatywnej Grupy ETC. Od jesieni 2013 w redakcji magazynu „Glissando”. Publikował m.in. w „Dwutygodniku”, „Kontekstach“, „Kulturze Popularnej”, „Kulturze Współczesnej”, „Przeglądzie Humanistycznym”, „Roczniku Historii Sztuki”, „Zeszytach Literackich”. Współredaktor książek Fluxus w trzech aktach. Narracje – estetyki – geografie Grupy ETC (Wyd. Krytyki Politycznej, 2014) oraz Poza Rejestrem. Rozmowy o muzyce i prawie autorskim (Fundacja Nowoczesna Polska, 2015). Laureat Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych „Kropka”, obecnie zajmuje się głównie sound studies. Solo oraz z Grupą ETC występował na licznych festiwalach i przeglądach sztuki i muzyki współczesnej, interpretując neoawangardowe kompozycje muzyczne.

Szczegóły

Data:
24 sierpnia 2019
Czas:
17:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce

Teatr Szwalnia
Struga 90
Łódź, łódzkie 90-252 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://teatrszwalnia.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*