NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

OGRODOWA – imaginarium społeczne

23 lutego | 15:00 - 17:00

Darmowy

Muzeum Fabryki – niedziela 23 lutego godz. 15.00
Zapraszamy na spotkanie autorskie z dr Bogdanem Jankowskim, podczas którego zaprezentowana zostanie jego najnowsza publikacja.
„OGRODOWA – imaginarium społeczne” – Bogdan Jankowski…
Pozycja opowiadająca historię jednej z łódzkich ulic na tle społecznych przemian miasta na przestrzeni ostatnich 200 lat. Wyobrażenia i dążenia mieszkańców Łodzi stały się pretekstem nie tylko do odtwarzania dziejów miasta, ale również do spojrzenia na jego współczesność. Wizualną stronę zachodzących zmian wzbogaciły fotografie i ilustracje. Autor proponuje nowe spojrzenie zarówno na industrialną, jak i społeczną historię Łodzi, przywołując biografię łodzian, głównie tych nieznanych lub zapomnianych.
Podsumowując: „Imaginarium” jest wszechświatem wyobraźni budowniczych miasta i jego współczesnych mieszkańców.
Autor – Bogdan Jankowski – Doktor nauk humanistycznych w zakresie socjologii. Współpracownik Instytutu Socjologii Uniwersytetu Łódzkiego oraz łódzkich instytucji działających w obszarze polityki społecznej i wsparcia społecznego. Współautor książki Ciągłość i zmian w łódzkich enklawach biedy wydanej przez Wydawnictwo Uniwersytetu Łódzkiego. Entuzjasta socjologii wizualnej i członek International Visual Sociology Association.
Spotkanie odbędzie się z udziałem socjologa Pawła Spodenkiewicza – Absolwenta Uniwersytetu Łódzkiego, kierunek socjologia. Działacza opozycji demokratycznej od 1977 roku. Autora książek: Zaginiona dzielnica. Łódź żydowska – ludzie i miejsca, uhonorowanej Złotym Exlibrisem Książnicy Miejskiej w Łodzi. Współredaktora „Colloquium Narodów” – publikacji zawierającej materiały z odbytej w 1987 niezależnej konferencji nt. mniejszości narodowych w Polsce.
Całość spotkania poprowadzi Jędrzej Kałużny.

„OGRODOWA – imaginarium społeczne” – spotkanie autorskie


https://www.facebook.com/events/575393093190456/

Szczegóły

Data:
23 lutego
Czas:
15:00 - 17:00
Koszt:
Darmowy
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce

Manufaktura
Drewnowska 58
Łódź, łódzkie 91-002 Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.manufaktura.com/