NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Sen Księcia – premiera z okazji Dnia Dziecka

3 czerwca | 18:00 - 19:00

W tym roku jednym z prezentów dla naszych najmłodszych Widzów będzie premiera filmu pt. “Sen Księcia” oparta na spektaklu baletowym “Królewna Śnieżka” według pomysłu i reżyserii Maestro Michała Kocimskiego. To wielowątkowa opowieść o Królewnie Śnieżce (Alicja Bajorek) i Księciu (Dominik Senator) opowiedziana z nieco innej perspektywy. Ujrzymy najskrytsze zakamarki Teatru, bajkowe animacje i efekty specjalne. Występuje niemal cały zespół Baletu i Orkiestry Teatru Wielkiego w Łodzi! Zapraszamy do wspólnego oglądania 3 czerwca 2020 roku!

Sen Księcia nawiązuje do spektaklu jubileuszowego, który zaplanowany był z okazji 50-lecia prapremiery baletu skomponowanego przez Bogdana Pawłowskiego do choreografii Witolda Borkowskiego pt. Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Niestety w marcu 2020 roku jubileusz Śnieżki został odwołany z powodu pandemii. Projekt jest zatem sygnałem przesłanym łódzkiej publiczności, w którym artyści – wyrażając tęsknotę za widzami, czekają na otwarcie naszej instytucji – a także apelem, by nie tracić nadziei na powrót do świata wielkiej kultury. Jednocześnie jest też ukłonem w stronę najmłodszych widzów – a konkretnie prezentem Teatru Wielkiego w Łodzi z okazji Dnia Dziecka.

Zapowiedź filmu / realizacja: Ewa Tyszko, TV TOYA

Tytuł nawiązuje do fabuły fimu, jednak pokazuje znaną wszystkim historię z nieco innej perspektywy, z których każda opowiada oddzielną historię ale połączoną wspólnym elementem, kluczowym dla całej bajki – jabłkiem. Książę szukając Śnieżki w teatralnych przestrzeniach, trafia do najskrytszych zakątków budynku – często nie znanych nawet dla pracowników Teatru Wielkiego.

Nagle nasz bohater dostrzega w oddali stojącą Śnieżkę. Ona, czująć jego obecność, powoli się do niego  odwraca. I tu następuje zwrot akcji, którego nie chcę na razie zdradzać – opowiada Maestro Michał Kocimski. I dodaje: – Film ze względu na sytuację epidemiczną jest kameralny. Wybrani muzycy grają scenki aktorskie używając instrumentów w nietypowy sposób. Jedyna scena zbiorowa filmu została nagrana zdalnie przez wszystkich artystów dwóch zespołów, orkiestry i baletu. Naszym projektem chcemy porwać młodszą widownię w magiczny świat, pozwolić im oderwać się od pandemicznej rzeczywistości – puentuje.

Część scen została nakręcona na greenscreenie, pojawią się animacje i efekty specjalne stworzone przez  Krzysztofa Niemczyckiego, wprowadzające widza w iście baśniowo – surrealistyczny klimat.

 


Zapraszamy na premierę online – 3 czerwca 2020 roku na Facebooku oraz kanale YouTube Teatru Wielkiego w Łodzi!


Realizatorzy:
Michał Kocimski – scenariusz, reżyseria, opracowanie muzyczne, choreografia
Krzysztof Niemczycki – koncepcja wizualna, operator, montaż
Adam Grabarczyk – współpraca artystyczno – techniczna
Adam Trautz – oświetlenie planu

Obsada:

Dominik Senator – Książę
Alicja Bajorek – Królewna Śnieżka

Balet i Orkiestra Teatru Wielkiego w Łodzi

Szczegóły

Data:
3 czerwca
Czas:
18:00 - 19:00
Wydarzenie kategoria:
Wydarzenie Tagi:

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*