NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Warsztaty dziennikarskie z edukacją kulturową

20 stycznia | 16:00 - 17:30

ZOSTAŃ DZIENNIKARZEM

warsztaty dziennikarskie z edukacją kulturową

 

Termin: czwartki, g.16.00 – 17.30, początek 06.01.2021

Miejsce: AOIA

Organizator: AOIA

Dusze niepokorne, poszukujące i dyskutujące  zapraszamy na warsztaty dziennikarskie z edukacją kulturową. To wymarzone zajęcia dla pożeraczy spektakli, książek, filmów, seriali i gier fabularnych. Będziemy uczestniczyć w wybranych przez Was wydarzeniach kulturalnych (i niekulturalnych) a potem pisać teksty, od których czytelnicy nie będą mogli się oderwać. A potem opublikujemy je na stronie AOIA.

Co się będzie działo na warsztatach? 

  1. TU I TAM

Będziemy dużo oglądać – filmów, spektakli, video – art i dzieł interdyscyplinarnych. Będziemy słuchać muzyki, czytać artykuły i książki. Literatura popularna, seriale, gry komputerowe też znajdą się w programie naszych zajęć. Bo popkultura to też kultura. Wybierzemy się na wycieczki do mediów i instytucji kultury w realu, a w razie lockdownu  będziemy uczestniczyć w wydarzeniach online. Dodatkowo mamy możliwość wchodzenia na  wydarzenia organizowane przez  AOIA. (bezpłatnie).

  1. DYSKUSJE I BURZE MÓZGÓW

Będziemy rozmawiać, spierać się, dyskutować, ucząc się wyrażania swoich poglądów i przemyśleń. Założeniem zajęć jest twórcza wymiana i uczenie się od siebie nawzajem.  Dotyczy to także prowadzącej zajęcia, która uważa, że w świecie ciągłych zmian, także w dziedzinie technologii, tylko taka edukacja ma sens.

  1. PISANIE, PISANIE I PISANIE

Artykuły, relacje z wydarzeń, recenzje, wywiady – spróbujemy swoich sił we wszystkich wymienionych gatunkach, by każdy mógł odkryć te, w których odnajduje się najlepiej. Na życzenie grupy program warsztatów może zostać poszerzony o elementy twórczego pisania i komunikacji interpersonalnej.

EDUKATORKA: Paulina Ilska

Teatrolożka, dziennikarka i edukatorka z państwowymi uprawnieniami pedagogicznymi. Pisała m.in.: do „Dziennika Łódzkiego” i „Reymonta”, obecnie publikuje teksty w „Kalejdoskopie” (przy którym prowadziła też Pracownię dziennikarską), Kwartalniku Artystyczno-Literackim „Arterie” i „Scenach Polskich”. Popełnia nie tylko teksty dziennikarskie, ale i opowiadania. Uwielbia pracować z młodzieżą i od kilkunastu lat zajmuje się edukacją pozaformalną. Przez 10 lat uczyła w Monarze. Prowadzi warsztaty z dziennikarstwa, twórczego pisania, skutecznego uczenia się i zajęcia w zakresie terapii pedagogicznej.

TERMINY: 

Zajęcia odbywać się będą w czwartki g. 16.00 – 17.30, początek 06.01.2021

W trybie hybrydowym – na żywo, w AOIA i online. W razie lockdownu zajęcia będą kontynuowane online. Minimum raz w miesiącu planujemy wspólne uczestnictwo w wydarzeniu (wówczas termin zajęć może być inny).

UCZESTNICY:

Młodzież w wieku 13-18 lat. Grupa – 12 osób.

ZAPISY I PŁATNOŚCI: 

Mejl: edukacja@aoia.pl,  sekretariat@aoia.pl

Inwestycja:  100- zł/mies, 4 zajęcia w miesiącu (w sumie 8 godzin zajęć).

Opłata za udział w warsztatach nie pokrywa kosztów uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych odbywających się poza AOIA.

Szczegóły

Data:
20 stycznia
Godzina:
16:00 - 17:30
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
,

Miejsce wydarzenia

Akademicki Ośrodek Inicjatyw Artystycznych
Zachodnia 54/56
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map
Strona internetowa:
http://www.aoia.pl/

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*