NA SKRÓTY REPERTUAR ŁÓDZKICH KIN REPERTUAR TEATRÓW KALENDARZ SPORTOWCA INFORMATOR KONCERTOWY

Chcesz wesprzeć Plastra? Wpłać na utrzymanie naszego serwera.

https://www.facebook.com/dietetyknowezycie

Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Retrokomputery i gry w starej fabryce

29 czerwca 2019 | 11:00 - 18:00

Mobilna retrokawiarnia komputerowa 8bit-cafe zaprasza duże dzieci i te mniejsze na klimatyczne spotkanie ze starymi komputerami ośmiobitowymi i dawnymi grami w starej hali fabrycznej LIDO.Drodzy rodzice, interaktywna wystawa retrokomputerowa jest doskonałą okazją do pokazania Waszym dzieciakom multimedialnej rozrywki, jaką bawiliśmy się w ich wieku. Dla Was, z pewnością będzie to okazja do wspomnień i wycieczki w mniej cyfrowe czasy.

Podczas spotkania przypomnimy komputery Atari 65 XE, Commodore C64, konsole Nintendo NES, Sega Master System, Atari 2600 oraz stare gry telewizyjne z DDR i ZSRR (1978 r. ). Pokażemy dzieciakom jak wgrywało się gry z kaset magnetofonowych, a na wielkim ekranie rozegramy turniej w kultową grę „RIVER RAID” z nagrodami. Będziecie mogli rozruszać nasze Joysticki na wielu kultowych grach minionej epoki, dostępnych w oryginalnych wersjach. Za wyjątkiem projektora multimedialnego, siejącego duuuużym pikselem, wszystkie retromaszyny będą podpięte pod równie zabytkowe telewizory kineskopowe. Stworzymy dla Was gralniany klimat lat 90. nim pecety i Xboxy i PS zdominowały multimedialną rozrywkę 🙂 W tle sączyć się będzie ośmiobitowa muzyka…
Dla odwiedzających dostępna będzie kawa oraz napoje i zdrowe przekąski.

Wszystkie zabytkowe maszyny z lat 1970-90 powierzymy Wam w sobotę 29 czerwca już od godziny 11.00 do 18.00.

WSTĘP: 40 zł + VAT i koszty operatora EVENEA
https://retrokomputery.evenea.pl

Bilet upoważnia do nielimitowanego w czasie wejścia z jednym dzieckiem lub… Jednym dużym, dorosłym dzieckiem :)))

Mobilna Retrokawiarnia Komputerowa 8bt-cafe istnieje od października 2014 r. Jesteśmy firmą eventową. Przypominamy stare ale wciąż żywe komputery ośmiobitowe Atari i Commodore oraz klasykę gier komputerowych z lat 1980-90. Organizujemy wystawy retrokomputerowe na imprezach firmowych, targach oraz w Łodzi, w starej fabryce byłych zakładów LIDO, gdzie znajduje się nasza siedziba, powierzchnia wystawiennicza oraz stała ekspozycja sprzętu retro. Zapraszamy do współpracy.

Szczegóły

Data:
29 czerwca 2019
Godzina:
11:00 - 18:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Pasaż Lido
Kościuszki 49/51
Łódź, łódzkie Polska
+ Google Map

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*